Ankara Havadis

TTB'de Skandal: Bakın Hangi Terör Elebaşına Ödül Vermişler!

Gündem

Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) terör elebaşı Asya Abdullah'a 'Barış, Dostluk ve Demokrasi' ödülü verdiği ortaya çıktı.

Türk Tabipleri Birliği'nde skandallara bir yenisi daha eklendi. Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) terör elebaşı Asya Abdullah'a 'Barış, Dostluk ve Demokrasi' ödülü verdiği ortaya çıktı.

 TTB'nin 2015'te terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG/PKK'nın sözde eş başkanı Asya Abdullah'a 'Barış, Dostluk ve Demokrasi' ödülü verdiği ortaya çıktı.

TTB, daha önce sözde Ermeni Soykırımı'nı tanıyan bir mektup yazmış, bebek katili terör elebaşı Abdullah Öcalan'ın sağlık durumu ile ilgili endişelerinin olduğunu belirterek Adalet Bakanlığı'na başvurmuştu.

TERÖR ELEBAŞINA ÖDÜL

 TTB'nin terör örgütü PYD/YPG'nin üst düzey yöneticileri arasında yer alan Asya Abdullah'a 2015 yılında 'Barış, Dostluk ve Demokrasi' ödülü verdiği ortaya çıktı.

PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG/PYD'de sözde eş başkanlık görevi yapmış olan Asya Abdullah Kobani olaylarında da Avrupa'da kapı kapı dolaşarak teröre destek istemişti. Özellikle Fransa'da birçok görüşmede bulunmuştu. Terör elebaşlarından olan Asya Abdullah'a TTB tarafından 'Barış, Dostluk ve Demokrasi' ödülü verildi. Teröriste verilen ödülün ortaya çıkması büyük tepki  çekti.

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI'NI DESTEKLEDİLER

Skandalların ardı arkasının kesilmediği Türk Tabipler Birliği, sözde Ermeni Soykırımı'nın 100.yılında Ermenistan'a mektup yazdı. Mektupta, 'Trajedi' ifadesi dikkat çekmişti.

ÖCALAN İÇİN SEFERBER OLDU

 TTB daha önce özel bir ekip kurarak terörist başı bebek katili Abdullah Öcalan'a'ın sağlığı için İmralı'ya gitmek istedi. TTB, bunun için Adalet Bakanlığı'na resmi başvuru  gönderdi

TERÖRİST ASYA ABDULLAH KİMDİR?

Tam adı Asya Abdullah Reyhan Muhammed ve kod adı Dilan Reyhan Muhammed olan Asya Abdullah 1971 yılında Suriye'nin Al Malikiye kentinin yakınında bulunan Derik (Derika Hemko) kasabasında doğmuştur. Derik bölgesi terör örgütü PKK'nın Suriye örgütlenmesinin ilk merkezlerinden birini oluşturmaktadır. 25 yıldır PKK terör örgütü mensubudur.

Sıradaki Haber
Sitemizden en iyi şekilde faydalanmanız için çerezler kullanılmaktadır.