6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü’nde Ankara Farkındalığa Koşuyor

ABB, Ankara Kent Konseyi ve Serebral Palsili Çocuklar Derneği, ‘6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü’  kapsamında  “Ankara Farkındalığa koşuyor” adlı etkinliğe imza attı.

6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü’nde Ankara Farkındalığa Koşuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kent Konseyi ve SERÇEV (Serebral Palsili Çocuklar Derneği) iş birliği ile Gençlik Parkı’nda ‘6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü’ nedeniyle “Ankara Farkındalığa Koşuyor” adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte serebral palsili bireyler ve aileleri, gönüllülerle bir araya gelerek oluşturulan parkurda koşu yarışmasına katıldı.

ANKARA FARKINDALIK İÇİN KOŞTU 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Faruk Çınkı, Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, SERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Karakaş, ASTOP (Ankara Sivil Toplum Örgütleri Platformu) Başkanı Veli Sarıtoprak, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı (TSÇV) Genel Direktörü Nigar Evgin, Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ersan Petekkaya ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Engelli ve Rehabilitasyon Şube Müdürü Mehmet Bağdat’ın da katıldığı etkinlikte, Fizyoterapist Selcen Kankul ve Psikolog Tuğba Erbilen Gültekin bir konuşma yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204