Adem Barış Aşkın: Elmadağ’ımızın Akciğerlerinde Taş Ocağı İstemiyoruz

Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın, ilçede faaliyete başlayan taş ocaklarıyla ilgili açıklama yaptı.

Adem Barış Aşkın: Elmadağ’ımızın Akciğerlerinde Taş Ocağı İstemiyoruz

Doğayı, çevreyi ve insan sağlığını yakından ilgilendiren yeni kullanıma açılan taş ocaklarıyla ilgili Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın tarafından, geçtiğimiz günlerde Elmadağ Belediyesi Köy Konağında yoğun katılım ile toplantı düzenlenerek, taş ocaklarıyla ilgili bilgi ve fikir alışverişinde bulunulmuştu.

Toplantı sonunda katılımcıların tam desteğiyle ve fikir birliği ile tutanak düzenlenmiş “Bizler Elmadağ’ımızın tüm paydaşları olarak bu doğa katliamına dur diyoruz. Elmadağ’ımızı gelecek nesillerimize daha güzel olarak bırakmak için hep beraber hareket ederek doğamıza sahip çıkacağız. Bu taş ocağının faaliyetlerinin durdurulması ve kapatılması için hep birlikte hareket edeceğiz.” sözlerini ifade eden tutanak imzalanarak konuyla ilgili birlik beraberlik örneği gösterilmişti.

Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın, “Elmadağ’ımızın akciğerlerinde taş ocağı istemiyoruz. Bizler Elmadağ’ımızın tüm paydaşları olarak, bu doğa katliamına dur diyoruz. Güzel Elmadağ’ımızı gelecek nesillerimize daha güzel olarak bırakmak için hep beraber hareket ederek doğamıza sahip çıkacağız. Bu taş ocağının faaliyetlerinin durdurulması ve kapatılması için hep birlik te hareket edeceğiz.” ifadesinde bulunmuştu.

Birlikten Kuvvet Doğdu

Konunun takipçisi olan Başkan Aşkın: “Yaptığımız görüşmeler neticesinde, ilçemizde orman mevkiinde faaliyete başlayan taş ocağı faaliyetlerini durdurma kararı almıştır. Ruhsatın tamamen iptali için çalışmalarımız devam edecektir. Bu süreçte birlik olan tüm siyasi partilerimize, derneklerimize, sendikalarımıza, odalarımıza, kooperatiflerimize ilçemizin tüm paydaşlarına teşekkür ederim.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204