Ali Hikmet Akıllı'dan 'İhraç' Açıklaması: Gerçeği Yansıtmıyor

CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem'in ihracı ile ilgili açıklama yapan CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı konunun detaylarını açıkladı.

Ali Hikmet Akıllı'dan 'İhraç' Açıklaması: Gerçeği Yansıtmıyor

CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem'in ihracı ile ilgili açıklama yapan CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı konunun detaylarını açıkladı. 

CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı'yı Muhsin Yazıcıoğlu anması sebebiyle eleştirmiş ardından ihraç süreci ile ilgili basına haberler yansımıştı. 

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı konunun detaylarını açıkladı.

Ali Hikmet Akıllı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Basına ve Kamuoyuna
Sayın Basın mensupları, değerli Partililerimiz; 
05.04.2021 Tarihli yönetim kurulu toplantımızda, Etimesgut İlçe Başkanının disipline sevki ve yönetimin görevden alınması kararı ile ilgili olarak basınımızda yer alan haberlerin gerçekle bağdaşmadığı gözlenmektedir.

Öncelikle, ilçe başkanının disipline sevkinin, il başkanı olarak şahsım ve il yönetim kurulunu eleştirdiği iddia edilen açıklama ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Nitekim söz konusu açıklama 04.04.2021 tarihinde yapılmış,  Etimesgut İlçe Başkanı hakkındaki disiplin süreci ise 26.02.2021 tarihinde, yani açıklamadan yaklaşık bir ay önce yapılan bir başvuru ile başlamıştır. Dosya en son 29.03.2021 tarihli toplantıda gündeme alınmış ve disipline sevk konusundaki karar, bütün yönetim kurulu üyelerinin dosyayı inceleyebilmeleri için bir sonraki toplantıya bırakılmıştır.  Bu duruma tüm Ankara İl Yönetimi ve bütün kurullarımız tanıktır. Ne hikmetse bu görüşmeden günler önce söz konusu açık mektup yayınlanmış, disipline sevk kararından sonra da bu sevk sanki il başkanını eleştiren politik görüşünden kaynaklıymış gibi bir izlenim yaratılmaya çalışılmıştır.
 
Değerli basın mensupları; 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin önündeki en yakıcı ve dolayısıyla en devrimci görev; halka, cumhuriyete, emeğe düşman AKP zihniyetinden kurtulmaktır. Bütün üyelerimizi, kısır çekişmeler yerine, bu tarihsel ve güncel görevin sorumluluğuyla, iktidar yolunda bir adım öne çıkmaya çağırıyoruz.

Ali Hikmet AKILLI
CHP ANKARA İL BAŞKANI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sezen Demir
Sezen Demir - 2 hafta Önce

Sayın Akıllı; 'Ziyaretin yanlış olduğu kanaatinde değilim. Üstelik ziyareti yapalı iki hafta olmuştu mektubu yayınladığında. İlçe başkanımız o zaman neredeydi?' demiş.

Madem yanlış değildi paylaşımını neden siliyorsunuz? Üstelik dertleşmişken.

Neredeydi? https://t.co/9hVEnCSPZI

Hakan Budak
Hakan Budak - 2 hafta Önce

İl Başkanı Sayın Ali Hikmet Akıllı; 'İlçe Başkanı yayınladığı yazıyla ilgili değil önceden yapılan bir başvuruya istinaden disipline verdik.' demiş.

Haberimin olmadığı şahsıma tebliğ edilmeyen bir dosya çıktı ortaya.

Diyorum ya her şeye rağmen gülümseyin diye.

#OnurÖktem

SIRADAKİ HABER

banner205

banner204