Alper Taşdelen'den Kadına Şiddete Dur Çağrısı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin önlenmesi için çağrı yaptı.

Alper Taşdelen'den Kadına Şiddete Dur Çağrısı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin önlenmesi için çağrı yaptı.

 Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ve Ankara Barosu ile birlikte  çalıştıklarını ifade eden Alper Taşdelen "Şiddet gören kadınlar, önlem ve hukuki destek için bizlere ulaşın" dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, akademisyen Dr. Aylin Sözer'in katledilmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Genç bir kadın, şiddete karşı mücadele veren bir akademisyen Aylin Sözer vahşice katledildi. Bu vahim olayı lanetliyor; kıymetli ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Daha da geç olmadan hepimizi derinden sarsan kadın cinayetlerinin son bulması için tüm hukuki ve sosyal önlemler derhal alınmalıdır"  ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET AYNI ZAMANDA KADIN DEVRİMİDİR

Mustafa Kemal Atatürk’ün 1923’te gerçekleştirdiği Cumhuriyet Devriminin en büyük “Kadın Devrimi” olduğuna dikkati çeken Başkan Taşdelen şunları söyledi: “Bizler, kadını eve hapseden, kadını sadece ve sadece ‘evinin kadını çocukların anası' olarak gören anlayışa sonuna kadar karşı çıkmak için çabalıyoruz. Kadına yönelik şiddetin, kadına ve çocuğa yönelik cinsel istismarın zirve yaptığı bu dönemde, kadın haklarını yüceltmek, cinsiyet eşitliğini sağlamak için durmadan çalışıyoruz. Ankara Barosu ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile birlikte kadınlarımıza hukuksal destek ve eğitim desteği vermeye devam edeceğiz." 

Kadınların destek merkezlerine ulaşabilecekleri telefon numaraları şu şekilde:

Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi: 0312 351 65 63

Sosyal destek Hattı: ALO 183

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204