Ankara 282 Adet Çevre Dostu Otobüse Kavuşacak

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde kabul edilen 282 adet yeni otobüs alımı için iki aşamalı ihale süreci hızlandı.

Ankara 282 Adet Çevre Dostu Otobüse Kavuşacak

Başkent’te hizmet veren mevcut otobüslerin dünyaya kıyasla iki kat daha yaşlı olduğunu ve en son otobüs alımının 2013 yılında gerçekleştiğini her fırsatta vurgulayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Büyükşehir Belediye Meclisinde kredi onayı konusunda verdiği ısrarlı mücadelesi sonuç verdi.

Aralık 2020 tarihinde Büyükşehir Belediye Meclisinden sonra düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Protokol imzaladık. Allah nasip ederse inşallah en kısa zamanda Ankara’yı yeni otobüslerle buluşturacağız” diyen Yavaş, Başkentlilerin yıllardır beklediği yeni otobüslerine kavuşması için ihale sürecini hızlandırdı.

İki aşamalı yapılan ihalenin ilk aşamasında firmaların yeterlilik belgeleri alınırken, firmaların fiyat tekliflerini sunacağı ihalenin ikinci aşamasının gerçekleştirileceği tarihi de Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 31 Mart 2021 olarak açıkladı.

Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda Başkentlileri bilgilendiren Yavaş, “Doğa için alımını gerçekleştireceğimiz, yüzde 90’ı doğalgazlı 282 otobüs alımı amacıyla düzenlediğimiz ihalenin ikinci aşamasını 31 Mart’ta yapacağız. İhaleyi ABB TV ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204