Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için GSS Müjdesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın Genel Sağlık Sigortası’nı kararname çıkana kadar yatırma kararı aldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için GSS Müjdesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın Genel Sağlık Sigortası’nı  kararname çıkana kadar yatırma kararı aldı. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Seçimden önce EYT’li hemşehrilerimizin yanında olacağımıza söz vermiştik. Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara’da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz. Daima yanınızda olacağız.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise,”EYT’li vatandaşlarımız ve aileleri geçtiğimiz senelerde hükümetin çıkardığı kararname ile hastanelere gittiği zaman ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanabiliyor ama ilaç alırken bu haktan mahrum kalıyordu. GSS primleri ise kendilerine borç yazılıyordu. Bu sene ücretsiz sağlık hizmeti kararı henüz çıkmadı. Çıkacağı tarihe kadar -söz verdiğimiz üzere- EYT’li vatandaşlarımızın GSS primlerini biz yatıracağız.” ifadeleri kullanıldı. 

Mansur Yavaş Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili  açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"Seçimden önce EYT'li hemşehrilerimizin yanında olacağımıza söz vermiştik. Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara'da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz. Daima yanınızda olacağız."

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı :

1- EYT’li vatandaşlarımız ve aileleri geçtiğimiz senelerde hükümetin çıkardığı kararname ile hastanelere gittiği zaman ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanabiliyor ama ilaç alırken bu haktan mahrum kalıyordu. GSS primleri ise kendilerine borç yazılıyordu.

2- Bu sene ücretsiz sağlık hizmeti kararı henüz çıkmadı. Çıkacağı tarihe kadar -söz verdiğimiz üzere- EYT'li vatandaşlarımızın GSS primlerini biz yatıracağız.

3- Düzenlemenin yine yapılacağını umut ediyoruz. Ancak yapılmazsa, Ankara’da yaşayıp Büyükşehir Belediyemize başvuruları devam eden tüm EYT’li vatandaşlarımızın GSS primini yatırıp aileleri ile birlikte bu haktan yararlanmalarını sağlayacağız.

4- Özellikle PANDEMİ döneminde, sağlık hususunun çok önemli olduğu bugünlerde, hiçbir EYT mağduru ve ailesinin bir gün bile ücretsiz sağlık hizmeti haklarından mahrum kalmalarını istemiyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204