Ankara Büyükşehir Belediyesi Sıvı Gübre Üretti

Ankara Büyükşehir Belediyesi toprak verimliliğini artırmak amacıyla, sıvı gübre üretti. Sıvı gübre, çiftçilere ücretsiz dağıtılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sıvı Gübre Üretti

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BelPlas, organik sıvı gübre üretti.

Kış aylarında buz çözücü solüsyon üreten BelPLAS Ankara Termoplastik ve Bakım Onarım Hizmetleri A.Ş son olarak “BelPlasOrganik Gübre”ve“BelPlas Organomineral Pro-7 Gübre” üreterek Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylı “Organik Ürünler Tescil Belgesi”aldı.

ÜRETİLEN SIVI GÜBRE RAMAZAN BAYRAMI’NDA BAŞKENTLİ ÇİFTÇİLERE ÜCRETSİZ DAĞITILACAK     

Gübre üreten firmalara göre çok daha az maliyetle üretim gerçekleştirdiklerini vurgulayan BelPLAS Genel Müdür Yardımcısı Ali Tokmak,çalışma hakkında şu bilgileri verdi:

“BelPlas A.Ş. olarak yol çizgi boyaları ve vektörle mücadele alanlarında Başkentlilere hizmet veriyoruz. Bunlara ek olarak dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının başlamasıyla solüsyon ve sıvı sabun üretimi gerçekleştirdik. Kış aylarında kullanılmak üzere buz çözücü solüsyon BELÇÖZ'ü geliştirdik. Son olarak Başkent'te kırsal kalkınmaya destek vermek amacıyla organik sıvı gübre üretimine de başladık. Önümüzdeki Ramazan Bayramı'nda Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımızın çiftçimize fide dağıtımına ek olarak biz de çiftçimize ikinci bir bayram yaşatarak20 bin litre ‘Belplas Organik Gübre’ ve 10 bin litre de ‘Belplas Organomineral Pro-7’ ürünlerimizi 5 litrelik ambalajlarda dağıtacağız.”

İçeriğindeki yüksek organik madde konsantrasyonu ile yetişmekte olan ekinlerin dinç, güçlü ve verimli olmasını sağlayacak gübreler,hem bitki gelişiminde eksik nokta bırakmayacak hem de ekinin güçlü temeller üzerinde büyümesine katkıda bulunacak.

BelPLAS tarafından üretilen organik sıvı gübreler; bitkiler yetişirken fide döneminde, çiçeklenmenin başlangıcında, meyve tutumundan sonra ve hasat başlangıcı olmak üzere 4 evrede kullanılabilecek. Her uygulamada 1 dekara karşılık 3-5 litre olmak üzere 4 kez damla-sulama ile toprağa uygulanabilecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2021, 22:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vural Şimşek
Vural Şimşek - 1 ay Önce

Başarılarınızın devamını dilerim. toplumsal faliyetlerle çalışmanız ilgilenmeniz çok güzel.

SIRADAKİ HABER

banner205

banner204