Ankara'da Alışveriş Tutarı 50 TL'nin Altındaki Kadın Servis Aracından Zorla İndirildi!

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde yaşlı bir kadın, alışveriş fiş tutarının 50 Türk Lirası altında kaldığı için marketin servis aracından şoför tarafından indirildi.

Ankara'da Alışveriş Tutarı 50 TL'nin Altındaki Kadın Servis Aracından Zorla İndirildi!

Ankara'nın Batıkent Metro İstasyonu çıkışında bulunan grosmarkette vatandaşın tepkisini çeken bir olay yaşandı.

Ramazan'da “50 TL'nin altında alışveriş yapanlara servis kullanmanın yasak olduğu” marketin servis aracına binmek isteyen 80 yaşındaki bir kadının elindeki fiş 50 liralık alışverişi göstermediği için zorla indirildi. Bu durum araçtaki diğer müşterilerin tepkisine neden oldu.

Daha önce alışveriş yaptığı marketten, elinde iade fişi ile değişim yapan 80 yaşındaki yaşlı kadın, servis aracının güzergahında olan evine gitmek için araca binince, elindeki alışveriş fişinin servis kullanmak için yeterli olmadığını söyleyen servis şoförü tarafından azarlanarak araçtan indirildi.

Bu uygulamaya karşı çıkan ve yaşlı kadını araçtan indirmenin çirkin olduğunu savunan diğer müşteriler, kendi akrabası ve yakını olduğunu söyleyerek yaşlı kadına yardımcı olmaya çalıştılar ise de, söz düellosu başlayınca, aracı stop ettiren şoför müşterilerle tartıştı. Sonunda bütün müdahale ve itirazlara rağmen teyze araçtan indirildi.

Konu ile ilgili marketin müşteri hizmetlerine ulaşarak, aracın plakasını verip olayı aktardığımızda uygulamanın doğru olduğunu; ama ramazan dolayısıyla 50 TL'ye indirildiğini söylendi. Adını vermekten kaçınan görevliler, uygulamanın ramazan sonrası tekrar 100 TL bandına çıkarılacağını söyleyerek olayla ilgili yorum yapmak istemediler ve araştıralım demekle yetindiler.

Vatandaşlar tarafından videoya çekilen ve tepki çeken olay sırasında market bünyesinde olayla ilgilenecek kimseyi bulamadıklarını ve kimsenin ilgilenmediği söyledi. 

YOLCULARDAN TEPKİ

Servisten inen yaşlı kadın ise arkasına bile bakmadan olay yerinden uzaklaştı. Duruma ise diğer yolcular tepki gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204