Ankara'da Bir Binanın Daha Temeli Çöktü!

İddiaya göre, Mamak'ta inşaat çalışması nedeniyle temeli hasar gören ve otoparkında göçük oluşan 3 katlı apartmandaki 16 daire tahliye edildi.

Ankara'da Bir Binanın Daha Temeli Çöktü!

Ankara’nın Mamak ilçesi Yeşilbayır Mahallesi 1806. Sokaktaki 3 katlı Rüştü Yıldız apartmanın sakinleri çökme ve yıkılma sesleri üzerine  panik yaşadı.

Otoparkta bir bölümün yıkıldığını ve oluşan çukurun yaklaşık 20 metre derinlikte olduğunu gören vatandaşlar ekiplere haber verdi. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve belediye ekibi sevk edildi.

Ekipler yaptıkları incelemelerde binanın tahliye edilmesine karar verdi. Polis ekipleri nezaretinde tahliye edilen binanın giriş ve çıkışları güvenlik şeritleriyle kapatıldı.

Geceyi sokakta geçiren bina sakinlerinden bir kısmı belediyenin araçlarıyla misafirhanelere götürüldü.

16 DAİRE TAHLİYE EDİLDİ

Apartmanda bulunan 16 dairenin tamamı tahliye edilirken bina sakinlerinden olayın görgü tanığı İsmail Yıldız, "Gece saat 2 civarlarıydı aşağıdan bir çatırdı geldi. Camdan baktık binanın garaj kapısının olduğu yerin göçtüğünü gördük. Aşağıda 3-4 gündür yeni bir inşaat yapıyorlar, inşaat yapılan yerde kırıcıyla çalışıyorlardı. Kırıcı galiba biraz fazla girmiş temelin dibine ondan dolayı göçtü yani orası" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER