Ankara'da Feza Gürsey Bilim Merkezi Eğitimlere Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Feza Gürsey Bilim Merkezi, normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte bilimi sevdirmek amacıyla Başkentli çocuklara uygulamalı eğitimler veriyor.

Ankara'da Feza Gürsey Bilim Merkezi Eğitimlere Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli çocuklara bilimi sevdiren projeleri hayata geçiriyor.

Türkiye’nin ilk bilim merkezi olan ve ANFA Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren “Büyükşehir Belediyesi Feza Gürsey Bilim Merkezi”, çocukların bilime olan ilgisini artırmak amacıyla eğitimler düzenliyor.

UYGULAMALI EĞİTİM

Feza Gürsey Bilim Merkezi uzman rehberleri son olarak Polatlı İstiklal Ortaokulu’ndaki öğrencilere bilimsel nitelikte uygulamalı eğitim verdi.

Açık havada gerçekleştirilen etkinlikte Feza Gürsey Bilim Merkezi uzman rehberleri, öğrencilere soğuk sıvıların hangi alanlarda kullanıldığını deneylerle anlattı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN UFKU AÇILDI”

Pandemi nedeniyle öğrencilerini bilimsel etkinliklere götüremediklerini belirten İstiklal Ortaokulu Müdürü Mehmet Tunca, bilimi eğlendirerek öğreten Büyükşehir Belediyesine şu sözlerle teşekkür etti:

“Ankara Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle okulumuzda bilim etkinliği düzenliyoruz. Okullarda görsel ve işitsel faaliyetlerin önemi çok büyük. Pandemiden dolayı son zamanlarda bilim merkezlerini gezemiyorduk. Feza Gürsey Bilim Merkezi uzman rehberlerinin okulumuza gelmesi bizleri çok mutlu etti. Bu tarz etkinlikleri diğer belediyelerimizin de düzenlemesini istiyoruz. Öğrencilerimize bilimi öğreterek onların ufkunu açtıkları için teşekkür ediyoruz.”

Polatlı’daki okullarda okuyan çocukların bilimle tanışmasının önemine dikkat çeken Polatlı Aile Yaşam Merkezi İdarecisi Tayibe Koçoğlu ise, “Polatlı’daki okulların bilimsel etkinliklere çok ihtiyacı vardı. Öğrencilerimize bilimin eğlenceli yanlarını gösterdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204