Ankara'da Harekete Geçildi: Sayı 20 Binleri Bulabilecek

Ankara Valisi Vasip Şahin Ankara’da yapılan geniş çaplı koronavirüs ile mücadele denetimi sonrası açıklamalarda bulundu.

Ankara'da Harekete Geçildi: Sayı 20 Binleri Bulabilecek

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede hayata geçirdiği "Dinamik Denetim Süreci" uygulaması kapsamında, Başkentte yoğunlaştırılmış dinamik denetim faaliyetleri başlatıldı.

Ankara Valisi Vasip Şahin, Altındağ Kaymakamı Cumali Atilla, Ankara İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cemil Lütfi Özkul, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ve diğer yetkililer, Altındağ ilçesi Çevreli Caddesi'ndeki denetimlere katıldı.

Dükkanlara girerek işletmecilerle görüşen Vali Şahin ve beraberindekiler, çalışmaları yerinde inceledi. Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, denetimler için sürekli sahada olunacağını söyledi.

Denetimlerin, salgının belli bir aşamada tutulabilmesi, hatta geriye itilebilmesi noktasında fayda sağlayacağını belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameraları, diğer kameralar, teknolojinin bize sunduğu imkanları bu denetimler için sonuna kadar kullanacağız. Burada hedefimiz, vatandaşımızın her birini bu salgın riskinden uzak tutabilmek, salgına karşı koruyabilmek ve ülkemizi bir an önce bu salgın sıkıntısından uzaklaştırabilmek. İlimizde en az 15 bin personelle sahadayız, hatta kolluk kuvvetlerimizin daha çok sahaya çıkmasıyla bu sayı 20 binleri de bulabilecek. Bugünkü denetimlerimizin ağırlığını rehberlik ve bilgilendirme oluşturuyor. Bundan sonra daha detaylı denetimlere ağırlık vereceğiz."

Amaçlarının ildeki vaka sayısı sıfırlamak olduğunu ifade eden Şahin, "Tüm illerin, ülkemizin amacı bu. Bu bir yarış olmaktan öte bir ödev. Bizim bunu maviye döndürmek gibi toplumsal bir ödevimiz var. Bu ödevimizi iyi yapmalıyız, buna iyi çalışmalıyız." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204