Ankara'da HDP Kapatılsın Mitingi Yapılacak

Türkiye Gençlik Birliği, , 7 Nisan'da Ankara'da HDP Kapatılsın mitingi yapmaya karar verdi.

Ankara'da HDP Kapatılsın Mitingi Yapılacak

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 81 ilden gelen 81 genç ile HDP’nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na hazırladıkları suç dosyasını sundu.

TGB'li gençler 7 Nisan'da Ankara’da 'HDP Kapatılsın Mitingi' yapılması kararlaştırıldı.

TGB, 9 Mart’ta Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na HDP’ye kapatılma davası açılması için başvuruda bulundu. TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer hazırladıkları HDP suç dosyası ile birlikte dava dilekçesini iletti. Başvurunun ardından TGB, HDP’nin suçlarının bulunduğu dosyaları yerlere serdi. Gençer, Türk ordusu ve Türk polisinin, Türk milletinin desteği ile büyük zaferlere yürüdüğünü belirtti. Gençer, "Talebimiz, açık ve net; HDP kapatılsın” dedi.

'NİCE KAHRAMANLAR İÇİN HDP KAPATILSIN'

Ardından yapılan TGB Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantısı’na, 3 yıl önce Trabzon’daki evinin önünde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Eren Bülbül’ün adı verildi. TGB Genel Başkanı Gençer, “HDP, Eren Bülbül’ün, Ege Üniversitesi'nde PKK’ya geçit vermeyen Fırat Çakıroğlu’nun, öğrencileriyle ilk karne sevincini yaşayamadan şehadete ulaşan Aybüke Yalçın öğretmenimizin ve daha nicelerinin katilidir. Tüm bağımsızlık şehitlerimiz ve daha nice kahramanımız için HDP kapatılsın” dedi.

DİYARBAKIR ANNESİ DE TOPLANTIYA KATILDI

Diyarbakır Annesi Ayşegül Biçer, toplantıya video konferans ile katıldı. Biçer “Doğu ve Güneydoğu halkı uyansın, HDP’nin kirli yüzünü görsün. Ben HDP il binasının önüne ilk defa oğlum için oturmuştum. Şu anda sadece oğlum için değil vatanımın birlik ve beraberliği için ve bir daha çocuklarımızı terör örgütü PKK’ya kaptırmamak için oturuyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204