Ankara'da Köpek Saldırısına Uğrayan Adamı Mahalleliler Kurtardı

Ankara'da 42 yaşındaki Tayfun Esmer köpek sürüsünün saldırısına uğradı.

Ankara'da Köpek Saldırısına Uğrayan Adamı Mahalleliler Kurtardı

Ankara'nın Çankaya ilçesi Alacatlı Mahallesi’nde Tayfun Esmer (42), akşam evine dönerken kalabalık bir köpek sürüsünün saldırısına uğradı. Onlarca köpeğin arasından Esmer’i mahalle sakinleri arabalarla barikat kurarak kurtardı.

Dehşet dolu anları anlatan Esmer, kendisinin de hayvansever olduğunu belirterek, başıboş gezen köpeklere bir çare bulunmasını istedi.

"BAĞIRARAK KORKUTMAYA ÇALIŞTIM"

Köpek  sürüsü ile başa çıkamadığını dile getiren Esmer, “Ablamı ziyarete gidiyordum, otobüsten indikten sonra siteye doğru yürüdüm. Arka tarafta villaların olduğu tarafta önce bir tane köpek geldi ve püskürtmek için köpeğe ‘Hoşt’ dedim. Bir anda kalabalık oldular. Villa çitlerine doğru geri çekildim. Bağırarak korkutmaya çalıştım, bu yüzden sesim kısıldı" dedi.

"ARAÇLARLA BARİKAT KURDULAR"

Boğazına saldırmasınlar diye düşmemeye çalıştığını belirten Esmer, "Ellerimle ve ayaklarımla kendimi savunmaya çalıştım. Bir yerden sonra takatim kesildi, mücadele edemedim. Bir umut bağırıyorsun bir araç gelip kurtarsın ya da insanlar gelip taş atsın diye. O an hiçbir şey yapamıyorsun, eğilip kalkamıyorsun. Kabanımı parçalamışlar, ayaklarıma saldırmışlar fark etmedim bile" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204