Ankara'da Şule Çet Parkı Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Çankaya Ahlatlıbel Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Şule Çet Parkı’nı hizmete açtı.

Ankara'da Şule Çet Parkı Açıldı

Büyükşehir Belediyesi, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla cinayete kurban giden Şule Çet’in adını unutulmaması için Başkent’te bir parka verdi.

Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın eşi Nursen Yavaş, Şule Çet’in babası İsmail Çet ve kardeşi Şenol Çet de katıldı.

Siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Reşit Serhat Taşkınsu, ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, Özel Projeler Daire Başkanı Hüseyin Gazi Çankaya ve Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç da açılışta yer aldı.

ŞULE ÇET’İN BABASINI DUYGULANDIRAN AÇILIŞ

Şiddet gören ve cinayete kurban giden kadınların anısına yapılan parkın ve anıtın açılışında duygulu anlar yaşayan Şule Çet’in babası İsmail Çet, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyorum. Kızımın adının bu parka verilmesi benim için büyük bir gurur. Ben artık kadınlara yapılan şiddetin durdurulmasını istiyorum. Parkın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Şule Çet’in kardeşi Şenol Çet ise duygularını, “Benim için de kardeşimin adının parka verilmesi büyük bir gurur kaynağı oldu. Bizi buraya davet eden Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Ben de kadın cinayetlerinin son bulmasını istiyorum” sözleriyle paylaştı.

PARKA ŞİDDET GÖREN KADINLARIN ANISINA ANIT DİKİLDİ

Büyükşehir Belediyesi, Ahlatlıbel Mahallesi’nde atıl vaziyette bulunan, sedir ile değişik türden ağaçların ve çeşitli çalı grubunun bulunduğu alanı Başkentlilere park olarak kazandırdı.           

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından dizayn edilen 46 bin metrekare alana sahip park; gezinti ve bisiklet yolu, çocuk oyun alanı, fitness ekipmanları, tuvalet, mescit, oturma ve dinlenme alanlarıyla yepyeni bir görünüme kavuşturuldu.

Şiddet gören ve hayatını kaybeden kadınların anısına açılan Şule Çet Parkı’na yerleştirilen anıtta, sonsuzluk işareti ve defne yapraklarıyla sonsuza filizlenen kadınlar teması kullanıldı. Açılışa katılan misafirler anıta kırmızı karanfiller bırakarak cinayete kurban giden tüm kadınları andı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204