Ankara'da Taksi Ücretlerine Zam

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Yönetim Kurulu onayı ile Ankara'da taksiler için yeni ücret tarifesi 17 Aralık Cuma gününden itibaren uygulanacak.

Ankara'da Taksi Ücretlerine Zam

17 Aralık Cuma gününden itibaren uygulanmasına karar verilen yeni uygulamayla birlikte; taksimetre açılışı 5 TL'den 6 TL'ye; indi/bindi ücreti 12 TL'den 15 TL'ye, kilometre ücreti ise 3,70 TL'den 4,70 TL'ye çıktı. 

Anayurt Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Yiğiner, bir önceki dönem üzerindeki araçların bakım-onarım, malzeme, işçilik masrafları, akaryakıt zamları, döviz kurlarındaki artış ve enflasyondan kaynaklı maliyet hesapları ve uzman görüşleri de dikkate alınmak suretiyle fiyatlarda güncelleme yapıldığını söyledi.

Yiğiner, "Ayrıca 'Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' hükümleri doğrultusunda 17 Aralık 2021 tarihinden itibaren Taksimetrelerin ayarlanması koşuluyla geçerli olarak Taksimetre Fiyatları Azami Hadlerini Gösterir Ücret Tarifesi'nin kabulü, 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunun 62. Maddesi hükümleri gereği ANKESOB Yönetim Kurulunca kararlaştırılmıştır." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204