Ankara'da Toplu Taşımada HES Kodu Zorunluluğu Getirildi

Ankara'da toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların, HES kodu bulundurmalarının zorunlu hale getirildiği bildirildi.

Ankara'da Toplu Taşımada HES Kodu Zorunluluğu Getirildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, EGO otobüsleri, Metro ve Ankaray'a binen vatandaşların HES kodu bulundurmalarının zorunlu olduğu belirtildi.

Açıklamada, "Ankara Valiliğinin aldığı karar gereğince Kovid-19'la mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlarımızın HES kodu bulundurarak kullanmaları zorunlu hale gelmiştir. Tam Ankarakart kullanan vatandaşların en geç 16 Ekim'e kadar www.ankarakart.com.tr adresinden kartlarını kişiselleştirmeleri gerekmektedir." bilgisine yer verildi. 

16 EKİM’E KADAR KİŞİSELLEŞTİRME İŞLEMLERİNİN TAMAMLANMASI GEREKİYOR  

Mevcut durumda aktif görünen 4 milyon 881 bin 473 adet tam ANKARAKART’ın bulunduğuna dikkat çeken EGO Genel Müdürlüğü bu kartlardan 301 bin 93 adedinin daha önce kişiselleştirildiğini bildirdi.

Kişiselleştirme işleminin yapılabilmesi için www.ankarakart.com.tr sitesinde yer alan “ANKARAKART Online İşlemler, ANKARAKART Tanımlama” menüsüne girilerek, kartların ön ve arka yüzünde yazılı kart numaralarının yazılması gerekiyor.

Online işlemlerde açılan hesaptan ANKARAKART’larını tanımlayan vatandaşlar; hem kart hareketlerini inceleyebilecek hem de çalınma ya da kaybolma durumunda kartlarında kalan bakiyeyi yeni tam ANKARAKART’larına yükleyebilecek.

Sosyal izolasyonun temini, fiziki mesafenin korunması ve hastalığın yayılım hızının kontrol altında tutulması, hastalık tanısı konulmuş ya da temaslı durumdaki kişilerin toplumdan izole edilmesinin sağlanabilmesi için tam ANKARAKART’a sahip olan vatandaşların, en geç 16 Ekim 2020 tarihine kadar kartlarını kişiselleştirmesi gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204