Ankara'da Toplu Ulaşıma Zam: İşte Yeni Fiyatlar

11 CHP’li büyükşehir belediye başkanı tarafından yapılan ortak açıklamada toplu ulaşıma zam yapılacağı belirtilmişti. Bu açıklamanın ardından Ankara’da toplu taşıma ücretine zam geldi.

Ankara'da Toplu Ulaşıma Zam: İşte Yeni Fiyatlar

 CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan akaryakıt fiyatlarıyla ilgili ortak açıklama gelmiş, toplu ulaşıma zam yapılacağı belirtilmişti. Yaşanan bu gelişmenin ardından Başkent Ankara'da toplu taşıma ücretine zam geldi. 

UKOME GENEL KURULUNDA KABUL EDİLDİ

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Yavaş'ın dün özel halk otobüsleri (ÖHO) ve özel toplu taşıma araçları (ÖTA) ile ANKARAY, metro ve EGO otobüslerinde uygulanmak üzere gündeme getirdiği yüzde 44'lük zam teklifi, EGO Genel Müdürlüğünce hazırlanarak UKOME Genel Kuruluna sunuldu.

İŞTE YENİ FİYATLAR

UKOME tarafından oy çokluğuyla kabul edilen yeni fiyat tarifesine göre, toplu taşımada tam bilet ücreti 4,5 liradan 6,5, öğrenci biniş ücreti de 2,5 liradan 3,5 liraya yükseldi.

Aktarma ücretlerine zam içermeyen tarifeyle, öğretmen biniş ücreti 3 liradan 4,25, tek binişlik Ankarakart ücreti ise 5 liradan 7 liraya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2022, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204