Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Neler Oluyor? Detaylar Ortaya Çıktı!

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Doktor Ertan İskender'in bıçaklanmasının ardından detaylar ortaya çıktı.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Neler Oluyor? Detaylar Ortaya Çıktı!

Tamer Cebeci / ankarahavadis.com.tr

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Doktor Ertan İskender’in bıçaklanmasının ardından detaylar ortaya çıkıyor.
Ortopedi Asistanı Doktor Ertan İskender, hasta muayene ettiği esnada hastaneye gelerek taşkınlık çıkaran Bayram N. Tarafından bıçaklanmıştı.
Ertan İskender’in bıçaklanmasının ardından detaylar ortaya çıktı. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Bölümünde muayene olan hastalar detayları Ankara Havadis’e anlattı. 
Muayene olan hastalardan alınan bilgiye göre olayın detayları şöyle oluştu:

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi bölümünde, doktor sayısının azlığı sebebiyle bir süredir uzun kuyruklar oluşmaya başladı.

Hastanede muayene olmak isteyen vatandaşlar, saatlerce beklemek zorunda kalıyor.  Heyet raporu almak isteyen biri diğer poliklinikteki işlemlerini hızlıca çözerken, ortopedide yavaş işleyen mekanizmadan kaynaklı uzun bekleyişlere maruz kalıyor.  Alçı işlemini de, muayene işlemini de, tahlil-sonuç işlemini de, heyet raporu oluşturma işlemini de tek doktor yapmak zorunda. Dolayısıyla 1 günde bitirilmesi gereken süreç 2 gün-3 gün sürüyor. Buna ilişkin rahatsızlıkların belirtilmesine rağmen bir süredir bu soruna çözüm üretilmedi. 
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde muayene olmak isteyen vatandaşlar 6-7 saat sıra beklediklerini dile getirdi.
Koronavirüs koşullarında koridorlarda uzun kuyruklar oluşurken yoğunluk sebebiyle gerginlikler yaşandı. 
Alınan bilgilere göre Asistan doktor Ertan İskender'i bıçaklayan Bayram N. isimli şahsın daha önce de Ortopedi kliniğine geldiği ve gerginlikler çıkardığı hatta güvenlik tarafından uzaklaştırıldığı ortaya çıktı. 
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ve Ankara EAH Başhekimliğinin yaptığı açıklamada da Bayram N.'nin psikolojik rahatsızlıklarının olduğu, bıçağı da planlayarak getirdiği ve doktoru bıçakladığı ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2021, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204