Ankara, Geleneksel 'Arama Kurtarma Günleri'ne Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, geleneksel olarak düzenlediği ‘Arama Kurtarma Günleri’nin 4.’süne 23-25 Mart tarihleri arasında ev sahipliği yaptı.

Ankara, Geleneksel 'Arama Kurtarma Günleri'ne Ev Sahipliği Yaptı

Ankara İtfaiyesi İskitler Merkez İstasyonu’nda hayatını kaybeden itfaiyecilerin anısına saygı duruşuyla başlayan programa; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler ile İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu da katıldı.

Arama Kurtarma Günlerinin ilk gününde kaza yapan araçlarda kurtarma faaliyetleri eğitimi verilirken, özel bir firma tarafından da 26 ilden gelen 60 itfaiyeci, AKUT, ANDA ve TAMGA arama kurtarma temsilcileri ile Karabük, Kastamonu ve Çankırı İtfaiye Meslek Yüksek Okulu öğretmenlerine çeşitli ekipmanlar tanıtıldı. 

Arama Kurtarma Günlerinin 2.’inci gününde ise Ankara İtfaiyesi Sualtı Arama Kurtarma ekipleri, Mavi Göl’de hem brifing verdi hem de su üstü ve su altında kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

Tatbikat dalgıçların Türk Bayrağı ve Ankara İtfaiyesi bayrağını açmasıyla sona erdi. 3 gün süren program Ankara İtfaiyesi Konferans Salonu’nda eğitim çalışmalarının ardından kule-saha tatbikatı ile tamamlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204