Ankara Kalesi'nde Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Ankara Kalesi “İçkale 1. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projesi” kapsamında yürütülen restorasyon çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Ankara Kalesi'nde Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Ankara Kalesi İçhisar Mevkiinde 91 binanın turizme kazandırılması için  “İçkale 1. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projesi” kapsamında restorasyon çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalesi’ndeki sağlıklaştırma çalışmalarıyla Başkent turizmini de canlandırmayı hedefliyor. Kale esnafının ekonomisine de katkı sağlayacak proje her geçen gün büyük bir ivme kazanırken, tarihi mekan restorasyonunda Başkentli ustalar görev alıyor.

İÇ KALE EVLERİ YENİ CAZİBE MERKEZİ OLMA YOLUNDA

Ankara Kalesi’nin restorasyon çalışmalarında yoğun emek harcayan Başkentli ustalar, bu projede yer alarak tarihe de tanıklık ediyor.

Vatandaştan esnafa, ev sahiplerinden kaleyi restore eden çalışanlara kadar pek çok kişinin emeği ve ilgisiyle cazibe merkezi olmaya hazırlanan Ankara Kalesi, bu sayede yeni bir kimlik kazanarak gelecek nesillere ev sahipliği yapabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER