Ankara Kent Konseyi Yeme İçme Sektörü İçin Toplandı

Ankara Kent Konseyi, salgın sürecinde zor günler geçiren yiyecek ve içecek sektörünün sorunlarını duyurmak, yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek için toplandı.

Ankara Kent Konseyi Yeme İçme Sektörü İçin Toplandı

Ankara Kent Konseyi,pandemi sürecinde iş yerlerini kapatmak zorunda kalan ve zor günler geçiren yiyecek ve içecek sektörünün temsilcilerini bir araya getirerek, yaşadıkları sorunları masaya yatırdı.

“Pandemide Yiyecek-İçecek Sektörü ve Etkilenenler” konulu toplantıya ev sahipliği yapan Ankara Kent Konseyi; ATO, ASO, Müzik-Sen ile Çankaya, Altındağ ve Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşerek, sektörün içinde bulunduğu krizin ortadan kaldırılmasına yönelik çözüm önerilerini görüştü.

Toplantıyı sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Evine ekmek götüremeyen her vatandaşımız için uykularımız kaçıyor. Çözüm ise dayanışmada. Ankara Kent Konseyimizin ev sahipliğinde müzisyenden garsona, valeden işletme sahibine kadar tüm kardeşlerimizin sorun ve taleplerini dinledik. Çözüm ise dayanışmada. El ele vererek iyileşeceğiz” dedi.

AKK BAŞKANI YILMAZ: “YENİ ÇÖZÜMLER HAYATA GEÇİRİLMELİ”

Pandemi kısıtlamalarının uzaması halinde yeme içme sektöründeki işletmelerin yüzde 30’unun bir daha açılamama tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını ifade eden AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz da şöyle konuştu:

“Hizmet sektöründe yer alan her bir işletme aslında kent konseyidir. İtirazlarını da dinleriz, hizmet de ederiz ve eleştirisini de kabul ederiz. Ankara Kent Konseyi olarak 550 bileşen ve 2 bine yakın gönüllüyle beraber her fikri değerli buluyoruz. Bugün duyduğumuz hiçbir söz bizi incitmedi. Ankara Kent Konseyi, pandeminin bedelini ödeyen sektör temsilcilerini bir araya getirerek kamu kurumu niteliğindeki sivil toplum örgütlerinin bu konudaki çalışmalarını duyurmak ve bu durumu görünür hale getirmek için bu toplantıyı yaptı.”

Salgın sürecinin uzaması nedeniyle yeni çözümlerin hayata geçirilmesi gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, “Yeme-içme sektörüne getirilen sınırlama tedarikçi işletmelerde de iş kaybına neden oldu. Tarladaki üreticiden organizasyon firmasına ve kuryesine kadar çok geniş bir alan etkilendi. Sektörün faaliyetlerine yeniden başlaması halinde vaka sayılarında artışa neden olmayacak önlemler hayata geçirilmeli. Ekonomide her bir sektör birbirine bağlı. Her biri için çok hassas tavır içerisinde hareket ederek elimizden geleni yapmak bizim asli görevimiz. İş birliği içinde yol alabiliriz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204