Ankara Kulübü Derneği'nden '27 Aralık ve Ankara' Söyleşisi

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin ÖZASLAN, Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 101. Yılı hakkında görüşlerini iletti.

Ankara Kulübü Derneği'nden '27 Aralık ve Ankara' Söyleşisi

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin ÖZASLAN, Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 101. Yılı hakkında görüşlerini iletti.

Metin Özaslan, Ankara Kulübü youtube kanalı Kızılcagün TV'de "27 ARALIK ve ANKARA" söyleşi gerçekleştireceklerini açıkladı.

Özaslan şu mesajı iletti:

"Büyük Önder Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişinin 101. yılını kutluyoruz. Geçen yıl büyük bir coşkuyla ve dolu dolu etkinliklerle 100. yılı kutladık. Yıllar boyunca unutulmayacak bir kutlamaydı. 100. yıl Ankara Kulübü’nün yıllardır gündemindeydi. Yıllarca süren hazırlıklarla ve binlerce seymen, bacıeren ve onbinlerce Ankaralının Seymen alayı yürüyüşüne katılımıyla Başkent Ankara'nın şanına yakışır şekilde büyük bir coşkuyla kutlandı. Ankara Kulübü ne kadar büyük bir aile olduğunu ispatladı. Tüm yöneticilerimize, seymen ve bacıerenlerimize, üyelerimize ve Ankaralılara yürekten teşekkür ediyorum. Bu yıl ne yazık ki dünyayı sarsan bir virüs salgını var ve en yoğun dönemini yaşıyoruz. 27 Aralık 2020 tarihi de sokağa çıkma yasağı olan birgün. Elbette sınırlı da olsa kutlama yapacağız. Anıtkabir resmi protokolü ve ardından çok sınırlı katılımla Keklikpınarı’nda tören gerçekleştireceğiz.

27 Aralık’ın bizim için apayrı bir önemi var. Ankara Kulübü, bir 27 Aralık Kızılcagün derneği. Büyük Önder Atatürk'ün 27 Aralık ve Seymenlik geleneğini yaşatın  talimatıyla kurulan bir dernek. 27 Aralık ile ilgili Ankara Kulübü kuruluşu olan Kızılcagün TV youtube kanalında yapacağımız dijital etkinlikler olacak. Tv’mizde yapılacak programlarla kutlamaları dijital ortamda da izleyenlerle paylaşmış olacağız. Tüm Ankara ve Atatürk sevdalılarını bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz."

KIZILCAGÜN TV YOUTUBE KANALI 27 ARALIK ÖZEL YAYINLARI

  • 27 Aralık Pazar saat 16.00: Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin ÖZASLAN ve Kızılcagün TV Ayın Tarihi program yapımcısı Doç. Dr. Halil Özcan ile “Atatürk’ün Ankara ile Buluşmasının 101. Yılı”
  • 27 Aralık Pazar saat 18.00: “Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 101. Yılı” 27 Aralık Özel Yayını / Seymen Oyunları

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204