Ankara'nın Tüm Belediyeleri Karla Mücadele Sınavını Geçti

Başkent Ankara'da etkili olan kar yağışının ardından Ankara'nın iktidar ve muhalefetiyle tüm belediyeleri olumlu sınav verdi.

Ankara'nın Tüm Belediyeleri Karla Mücadele Sınavını Geçti

Başkent Ankara'da etkili olan kar yağışının ardından Ankara'nın iktidar ve muhalefetiyle tüm belediyeleri olumlu sınav verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Çankaya, Keçiören, Sincan, Elmadağ Belediyeleri karla mücadele için sabahın ilk saatlernden itibaren kolları sıvadı.

İşte ilçe ilçe karla mücadele çalışmaları:

BÜYÜKŞEHİR'DEN ANINDA MÜDAHALE

   Sahada kar ve buzla mücadelesini toplam 745 araç ve bin 611 personel ile sürdüren Büyükşehir Belediyesi; Konya, Eskişehir, İstanbul ve Samsun Yolu başta olmak üzere ana arterler ile bulvar ve caddelerde buzlanmaya karşı tuzlama ve kar temizliği çalışması yürüttü.

   57 bin ton tuz ve 330 bin ton buz çözücü solüsyon stoğuna sahip olan Büyükşehir Belediyesi, kendi ürettiği 18 ton buz çözücü solüsyonu Başkent yollarında ilk kez kullanmaya başladı.

 Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarının yakından takip edilebilmesi için kent genelinde kar küreme araçlarının bulunduğu noktaları “kartakip.ankara.com.tr” adresi üzerinden canlı olarak yayınladı.

KEÇİÖREN 2021'İN İLK KARINDA TEYAKKUZDAYDI

Yoğun kar yağışı altında olan Keçiören’de, özellikle ilçenin yüksek noktalarında karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor. Keçiören Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 2021’in ilk kar yağışına merhaba diyen ilçede vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için kar küreme, kaldırım temizleme ve tuzlama çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürüyor.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “150 personel, 10 kar küreme aracı, 6 greyder, 5 JCB, 3 Loder yükleyici, 20 transit tuzlama aracı, 10 kamyon, 5 binek kontrol aracımız ile vatandaşımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için karla mücadele çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizin her noktasına müdahale ederek küreme ve tuzlama işlemlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.

ÇANKAYA'DA KARLA MÜCADELE

Çankaya Belediyesi ekipleri, kentin fazla yağış alan yüksek bölgelerinde yoğunlaşırken, Mürsel Uluç, İlker ve Ahlatlıbel Mahallelerinde aralıksız yol açma ve tuzlama çalışması yapıyor. 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, akşam saatlerinde ısının düşmesiyle oluşabilecek buzlanmanın önlenmesi için ekiplerin 24 saat çalışacağını belirterek, "Kar yağışının etkisini en aza indirmek için tuzlama ve kar küreme çalışmalarımız aralıksız devam ediyor" dedi. 

Taşdelen, karla mücadelede için 214 personel ve 38 araç ile çalıştıklarını bildirdirerek, buzlanmayı önlemek için 6 bin 500 ton tuz ve 80 ton solüsyon kullanacakları söyledi. 

ELMADAĞ BELEDİYESİ'NDEN KAR FİLOSU

Elmadağ Belediyesi ise kar ile mücadele için adeta kar filosu oluşturdu.

Karla mücadele hakkında açıklama yapan Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın: “Beklenen kar geldi. Elmadağ’da kar bir başka güzeldir, bereketli olsun. Yarın hayatın aksamaması, vatandaşlarımızın işlerine rahatça gitmeleri için Ankara Büyükşehir ve Elmadağ Belediyesi ekiplerimiz koordineli bir şekilde hareket ederek sabaha kadar görevi başında olup tuz serimi yapacaklardır. İsteyen vatandaşlarımız kapı önlerine kullanmak için belediyemizden ücretsiz tuz temin edebilirler. Acil durumlar için belediyemizle irtibata geçebilirler.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204