Ankara Soğuk Günlerde Can Dostlarını Unutmadı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için merkez ve çevre 15 ilçe belediyesine ayrı ayrı 1’er ton mama desteği sağladı.

Ankara Soğuk Günlerde Can Dostlarını Unutmadı

Havaların soğuması ve hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin birçok noktasında besleme çalışmalarını artırdı. Büyükşehir Belediyesi, kısırlaştırma, sağlık, beslenme ve yakacak ihtiyaçları konusunda sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere gönüllü hayvanseverler ve ilçe belediyelerle can dostları için iş birliği yapmayı sürdürüyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, etkili olan kar yağışı ve hava sıcaklığının düşmesi sonrası 15 merkez ve çevre ilçe belediyesine ayrı ayrı 1’er ton kedi ve köpek maması desteği sağladı.

Sokak hayvanlarının ısınma problemini de göz önünde bulunduran Büyükşehir Belediyesi, gönüllüler tarafından kurulan barınaklara mevsiminde kullanılması için kömür yardımında da bulundu.

Kış mevsiminin etkisini göstermesi üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi; Mamak, Gölbaşı, Haymana, Elmadağ ve Sincan başta olmak üzere toplam 17 noktaya 10 ton kömür yardımı yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204