Ankara Valiliği'nden 'Gergerlioğlu' İddialarına İlişkin Açıklama

Ankara Valiliği HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'na yönelik kötü muamele iddialarına ilişkin açıklama yayınladı.

Ankara Valiliği'nden 'Gergerlioğlu' İddialarına İlişkin Açıklama

Ankara Valiliği HDP'li  Ömer Faruk Gergerlioğlu'na yönelik kötü muamele iddialarına ilişkin açıklama yayınladı. 

Gergerlioğlu'na herhangi bir kötü muamelenin söz konusu olmadığını belirten Ankara Valiiği iddialar için "açık iftiradır." dedi.

 Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

Terör örgütü propagandası yapma suçundan yargılanarak mahkûmiyet cezası Yargıtayca onaylanan ve Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla hakkında yakalama işlemi yapılan eski milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun kötü muameleye maruz kaldığına ilişkin TBMM çatısı altında dile getirilen iddialar nedeniyle aşağıdaki açıklamaya gerek duyulmuştur:

Hakkında kesinleşmiş mahkûmiyet kararı olan eski milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yakalanması ve infaz işlemlerinin yapılması amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edilmesi talimatı üzerine, adı geçen hükümlü 2 Nisan 2021 günü saat 19.50’de ikametinden alınmıştır. Hastanede yapılan muayene ve tetkikler sonrası doktor raporu alınarak ivedilikle Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edilmiş, burada yapılan tebligat sonrası saat 23.55’te cezaevine teslim edilmiştir.

 Bu süreçte hükümlüye yönelik kötü muamele yapıldığı iddiası asılsız olduğu gibi emniyet güçlerimizin yıpratılmasına yönelik açık iftiradır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204