Ankara Valisi Vasip Şahin Anıtkabir'i Ziyaret Etti

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 101. yıl dönümünde vali Vasip Şahin beraberindeki heyetle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.

Ankara Valisi Vasip Şahin Anıtkabir'i Ziyaret Etti

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 101. yıl dönümü dolayısıyla yapılan etkinlikler sürüyor. Ankara valisi Vasip Şahin, beraberinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da yer aldığı heyetle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.

Vali Şahin, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Şahin, Anıtkabir özel defterini imzalamak üzere Misak- Milli kulesine geçti.

Ankara valisi Vasip Şahin, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı;

"Büyük Atatürk, Milli Mücadelemizin merkezi olarak seçtiğiniz Ankara'ya, Heyet-i Temsiliye ile birlikte gelişinizin 101. yıl dönümünde, Başkent'in il yöneticileri olarak huzurunuzdayız. Eşsiz bir destanın ilk adımı olarak Samsun'a ayak basmanızla yüreklerde kıvılcımlanan bağımsızlık sevdası Ankara'ya gelişinizle bütün Anadolu'yu sarmış, Ankara, Kurtuluş Savaşı'nın sevk ve idare merkezi olarak milletimizin kaderini belirlemede tarihi bir misyon üstlenmiştir. En zor şartlarda, hiç tereddüt etmeden sizin yanınızda yer alan hamiyetperver Ankaralıların, dün olduğu gibi bugün de vatan söz konusu olduğunda gözünü kırpmadan ölüme meydan okuma azim ve kararlılığında olduğunu bilmenizi isteriz. Aradan geçen 101 yılda ülkemizin ve milletimizin büyüklüğüne yaraşır muazzam bir gelişme kaydeden Başkent Ankara, köklü kültürü, modern kent yaşamı ve Cumhuriyet tarihi boyunca elde ettiği kazanımlarla aydınlık yarınlara güvenle yürümektedir. Ruhunuz şad olsun."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204