Ankara'da Bir Skandal Daha: Saadet Apartmanı Tahliye Edildi

Toprak kayması nedeniyle Ankara'daki 3 katlı Saadet Apartmanı'nı çökme riskine karşı tahliye edildi. 

Ankara'da Bir Skandal Daha: Saadet Apartmanı Tahliye Edildi

Ankara Havadis'in gündeme getirdiği, temelleri görünen 3 katlı Saadet Apartmanı ile ilgili flaş gelişme yaşandı.Apartman çökme tehlikesine karşı tahliye edildi.

Olay Ankara'nın Çankaya ilçesinde meydana geldi. Müteahhit G.T. sokak üzerindeki boş arsada, yaklaşık 3 hafta önce bina inşaatı için çalışmalara başladı. Temel kazısı sırasında, kazı alanının bitişiğindeki 3 katlı ve 10 daireli Saadet Apartmanı"nın temelinden aşağı toprak kaymaya başladı. Apartman sakinleri durumdan endişe duyarak, müteahhit ile iletişime geçti ve belediyeye haber verdi. Ancak iddiaya göre; belediye görevlileri, kazının diğer binalara risk oluşturmadığını belirterek, vatandaşların evlerine dönebileceğini söyledi. Bunun üzerine kazı çalışması devam etti.

Dün akşam saatlerinde, Saadet Apartmanı'nın zemininde ve duvarlarında oluşan derin yarıklar üzerine bina sakinleri, polise haber verdi. Uzman ekiplerce, alanda yapılan incelemenin ardından, apartmanın tahliye edilmesine karar verildi.

Saadet Aparmanı sakinlerinin yanı sıra, bitişikteki Yenidoğuş Aparmanı"nda oturanlar da paniğe kapılarak evlerini terk etti.

Mühürlenen Saadet Aparmanı sakinleri, geceyi yakınlarında ve valilik ile belediyenin belirlediği otellerde geçirdi.

Müteahhit G.T.'nin ifadesi alınmak üzere polis merkezine çağrıldığı ve olay hakkında adli takip başlatıldığı bildirildi.

Öte yandan; mühürlenen binada 2 kişinin koronavirüs nedeniyle ev karantinasında olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2021, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER