Ankara'da Kendini Polis Olarak Tanıttı 4 Milyon TL'lik Vurgun Yaptı!

Kendisini polis olarak tanıtan ve 'FETÖ soruşturmalarında hesaplarınız kullanılacak' diye tehdit ederek 4 kişiyi 4 milyon TL dolandıran Mehmet K. yakalandı.

Ankara'da Kendini Polis Olarak Tanıttı 4 Milyon TL'lik Vurgun Yaptı!

Ankara'da telefonla aradığı 84 yaşındaki kadına, kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı, "FETÖ soruşturmalarında hesaplarınız kullanılacak. Bu yüzden hesabınızdaki ve evinizdeki tüm ziynet ve nakit paraları incelememiz lazım. Tüm paraları hazırlayıp evinizin önündeki otobüs durağına gelecek sivil polise teslim edin" dedi. Bunun üzerine telaşa kapılan yaşlı kadın, banka hesabındaki ve evindeki tüm ziynet eşyalarını toplayarak, evinin önündeki otobüs durağına indi. Kadın daha sonra, hazırladığı tüm mücevher ve paraları şüpheli gelen dolandırıcıya verdi. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan yaşlı kadın, polise ihbarda bulundu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri dolandırıcının yakalanması için harekete geçti. Çok sayıda güvenlik kamerası görüntü incelenerek, şüphelinin Mehmet K. olduğunu tespit etti.

Ekipler, Mehmet K'yi bir süre takibe aldı. Yapılan çalışma sonucunda Mehmet K.'nin Şehirler Arası Otobüs Terminali İşletmesi'nde (AŞTİ) otobüse binerek Şanlıurfa'ya gittiği tespit edildi. Gölbaşı ilçesinde, otobüs durdurularak Mehmet K. gözaltına alındı.

Şüphelinin çantasında yapılan aramada yaşlı kadına ait yaklaşık 1 milyon TL değerinde döviz ve ziynet eşyası ele geçirildi. Mehmet K, emniyete götürülürken, ele geçirilen ziynet eşyaları sahibine teslim edildi.

Polis, vatandaşları uyararak bu tür telefonla arayan kişilere inanmamalarını kesinlikle para vermemelerini böyle bir durumla karşılaştıklarında '155 polis imdat' telefonuna ihbarda bulunmalarını istedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204