Ankara’da Mutasyonlu Virüs Alarmı: Bina Karantinaya Alındı!

Ankara’nın Keçiören ilçesindeki bir binada 6 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması binayı karıştırdı. Bina karantinaya alındı.

Ankara’da Mutasyonlu Virüs Alarmı: Bina Karantinaya Alındı!

Ankara'nın Keçiören ilçesinde bulunan 20 daireli apartmanda önceki gün filasyon ekipleri PCR taraması yaptı. Sağlık görevlileri, daireleri tek tek gezerek ev sakinlerine PCR testi yaptı. Yapılan tarama sonucunda 11 kişide koronavirüs saptandı.

Yapılan tarama sonucunda 10 daireden 6 kişinin sonucu pozitif çıkarken 25 kişinin ise temaslı olduğu sağlık ekiplerince tespit edildi. Ayrıca diğer 25 kişi ise normal hayatlarına devam ettiği öğrenildi. Apartman giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Sağlık durumları iyi olan korona virüsü hastaları, evlerinde ilaç tedavisine başladı. Binada oturanların temel ihtiyaçları ise, yakınları tarafından karşılanıyor.

“MUTASYONLU ÇIKINCA BİZE DE TESTLER YAPILDI”

Apartman sakinlerinden Osman Eroğlu şu ifadeleri kullandı:

"Toplantıya katılan bir kişide koronavirüsü testi pozitif çıkıyor. Daha sonra bu 5 kişiye bulaşıyor. Bu toplantıya o 6 kişiden 3'ü katılıyor ama onlarda bu durumun farkında değiller. Mutasyonlu çıkınca, bize de testler yapıldı. Bizim testler negatif çıktı. Diğer 4 kişi ise hastanelerde yatıyor ve gözetim altında tutulduğunu öğrendik. Binaya şuan girişler ve çıkışlar yasak. Ayın 13'üne kadar karantinadayız. İhtiyaçlarımızı akrabalarımız karşılıyor bazen de markette çalışanlar getiriyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204