Ankara'da Toplu Taşıma Esnafına Ramazan Bayramında Gıda ve Hijyen Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’nın çeşitli yerlerinde servis işletmecisi, taksi ve minibüs esnafına gıda kolisi ve hijyen seti desteğinde bulundu.

Ankara'da Toplu Taşıma Esnafına Ramazan Bayramında Gıda ve Hijyen Desteği

Başkent’teki ulaşım esnafına salgının başladığı ilk günden itibaren şeffaf kabin, maske ve dezenfektan desteği sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı nedeniyle Ankara’nın çeşitli yerlerinde görev yapan servis işletmecisi, taksici ve minibüs esnafına gıda kolisi ile maske ve dezenfektandan oluşan hijyen seti desteğinde bulundu.

Ankara Zabıtası ekipleri, İskitler’de talepte bulunan 978 servis işletmecisine ve Çubuk ilçesindeki minibüs ve servis işletmecisi esnafa gıda kolisi ile maske ve dezenfektan desteğinde bulundu.

Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, gıda paketlerini ulaşım esnafına ücretsiz olarak dağıttıklarını belirterek şunları aktardı:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 1 yılı aşkın süredir pandemi mücadelesi veriyoruz. Bu mücadeleyi dezenfeksiyondan hijyen desteğine esnaf yardımlarıyla sürdürürken, mübarek Ramazan ayı hürmetine oda başkanlıklarıyla koordineli olarak gıda kolilerini ulaştırıyoruz. 3 bine yakın minibüsçü esnafına dağıttık. Nallıhan’da, Çamlıdere’de ve Çubuk’ta araçlarda sürücü olarak çalışan arkadaşlarımıza teslim ettik. Ankara Servisçiler Odası ile tespit ettiğimiz 978 esnafımıza da İskitler’de buluşarak gıda kolilerini teslim ettik. 6 milyon tek yürek olduk, birlikte başaracağız.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2021, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER