Ankaralı İl Başkanları 19 Mayıs'ta Hangi Mesajı Verdi?

Siyasi Partilerin Ankara İl Başkanlarının 19 Mayıs'ın yıl dönümünde verdiği mesajları okurlarımız için derledik.

Ankaralı İl Başkanları 19 Mayıs'ta Hangi Mesajı Verdi?

Şükran Temur / ankarahavadis.com.tr

Siyasi partilerin Ankara İl Başkanlarının 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yayımladığı mesajları okurlarımız için derledik.

Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Milli Mücadele'yi başlatmasının 102. yıl dönümü tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. 19 Mayıs Atatürk'ün Samsun'a çıkışının yıl dönümünde siyasi partilerin il başkanlarının mesajlarını yayınlıyoruz.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Twitter'dan yayınladığı mesajında "Bağımsızlığa inanmış bir millet İmkânsızlıklara rağmen kazanılmış bir zafer Adını altın harflerle yazdırmış kahramanlar İlelebet var olacak bir devlet… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıldönümünde, Gazi M. Kemal Atatürk ve Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, "Bir bağımsızlık ateşi yaktın Samsun'dan, her bir kıvılcımı yurdun her köşesinde yüreklere yayıldı. Yangın oldu büyüdü Cumhuriyet oldu! 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!" dedi.

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ ise "19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız Kutlu Olsun!" diyerek 19 Mayıs'ı kutladı.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, İYİ Partili gençler tarafından hazırlanan videoyu paylaşarak "'Gençlik gelecektir. Gençlerini en iyi biçimde yetiştiren, onlara değer veren, yarınlara hazırlayan Milletler geleceğe güvenle bakabilirler.' Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyor; Milletimizin #19Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz, 19 Mayıs'ın 102. yıl dönümünde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "#19Mayis1919 günü Atatürk'ün aklında tek hedef vardı: Emperyalizmi yenip Tam Bağımsız Türkiye'yi kurmak. Bu hedefle muvaffak olduğumuz Kurtuluş Savaşımız tüm mazlum halklara örnek oldu. Bugün yine aynı vatan savaşının içerisindeyiz. 19 Mayıs ruhuyla yine örnek olma vaktidir!" dedi.

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Gülnur Hayran, "Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

Deva Partisi Ankara İl Başkanı Ali Güven Twitter hesabından yaptığı paylaşımla "'Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır.' #19Mayıs umut demektir. O gün teslim alınmış başkentine gelen bir asker; bir an bile bu vatandan ümidini kesmedi. Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere mücadelenin tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyorum." dedi.

Memleket Partisi Ankara İl Başkanı Muhammed Sarıkaya, "102 yıl önce milletine inanmış bir vatansever tarihin akışını değiştirdi. Eserini emanet ettiği gençler olarak büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz. #19Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun." paylaşımıyla 19 Mayıs'ı kutladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER