ASKİ'den Polatlı'nın Yeni Sanayi Bölgesine Altyapı Yardımı

ASKİ Genel Müdürlüğü, yıllar boyunca ihmal edilen Polatlı ilçesinde içme suyu ve altyapı yatırımlarını sürdürüyor.

ASKİ'den Polatlı'nın Yeni Sanayi Bölgesine Altyapı Yardımı

ASKİ ekipleri, Polatlı’nın yeni sanayi bölgesi olarak bilinen ve geçmişte kanalizasyon taşkınları ile gündeme gelen Gülveren Mahallesi’nde 800 metre atık su, 600 metre de yağmur suyu hattı imalatına başladı. Çalışmalarda sona yaklaşıldığını açıklayan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, bölge esnafı ile de bir araya gelerek alanda incelemelerde bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kent genelinde kesintisiz ve sağlıklı içme suyu hatlarının imalatı, asbestli iletim hatlarının iptali ile taşkın ve sel baskınlarını önleyecek altyapı yatırımlarına öncelik veriyor.

Polatlı ilçesinde de yıllardır ihmal edilen içme suyu hatları başta olmak üzere yağmur ve atık su hatlarının yapımını hızlandıran ASKİ Genel Müdürlüğü, ilçede yatırım atağına devam ediyor. ASKİ Genel Müdürlüğü Kanal İnşaat Dairesi Başkanlığı, “Ankara İli Polatlı ve Haymana İlçeleri Merkez Mahallelerde Atık Su ve Yağmur Suyu Hattı Yapım İşi” kapsamında altyapısı sorunlu olan mahallelerde çalışma başlatırken, Polatlı’nın yeni sanayi bölgesi olarak adlandırılan Gülveren Mahallesi’nde de atık su ve yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER