ASKİ Genel Müdürü'nden Kritik Uyarı: Barajlar Alarm Veriyor!

ASKİ Genel Müdürlüğü Başkentli muhtarlarla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk barajlarla ilgili kritik uyarıda bulundu.

ASKİ Genel Müdürü'nden Kritik Uyarı: Barajlar Alarm Veriyor!

ASKİ Genel Müdürlüğü Başkentli muhtarlarla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk barajlarla ilgili kritik uyarıda bulundu. 

Başkentli muhtarlarla diyalog sürecini hızlandırmak ve mahalle sorunlarına çözüm bulmak amacıyla yeni bir uygulamayı hayata geçirdiklerini açıklayan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, bundan sonra mahalle muhtarlarıyla yüz yüze görüşeceklerini söyledi.

Ankara’ya içme suyu sağlayan barajlardaki su miktarının giderek azaldığına dikkati çekerek konuşmasına başlayan Öztürk, su tasarrufu konusunda kamuoyunun bilinçlendirilmesi için muhtarlardan destek istedi. Görüşmeye gelen muhtarlara muhtarlık binalarına asmaları için su tasarrufuna yönelik bilgilendirici doküman ve afişler de verildi.

ANKARA BARAJLARI ALARM VERİYOR!

 Öztürk, su tasarrufu konusunda kamuoyunun bilinçlendirilmesi için muhtarlardan destek isteyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Gelecek nesillerin susuz kalmaması için su kaynaklarının doğru yönetilmesi gerekiyor. Bu kapsamda Başkent nüfusunun mevcut ve gelecek 30 yıldaki su talebini karşılayabilmek için Master Plan çalışmalarını başlattık. Bugünlerde yağan kar sizleri yanıltmasın. Pandemi şartlarında su tüketimi arttı ve barajlarımız her geçen gün alarm veriyor. Her bir damla suyun kıymetini anlatma konusundaki duyuru ve kampanyalarımızı mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmamız için yardımlarınızı istiyoruz. Afişlerimizi binalarınıza asmanızı rica edeceğiz zira suyumuzu her zamankinden daha özenle kullanmalıyız.

Sizlerle el ele vererek Ankara’yı altyapısı güçlü, musluklarından pırıl pırıl su akan, insanları mutlu ve huzurlu bir kent yapmak için çalışacağız. Başkentimiz Atatürk’ün Ankara’sına yakışan çağdaş bir kent olacak."

SU TASARRUFU İÇİN KRİTİK RAKAMLAR!

 Su tasarrufu konusunda çarpıcı istatistikleri de paylaşan Öztürk, şu açıklamalarda bulundu:

“4 kişilik bir aile için istatistiklere göre ellerimizi yıkarken suyu açık bırakmazsak yılda 12 ton su kazancımız oluyor. Bulaşıkları makinede yıkayarak yılda 40 ton, diş fırçalayıp tıraş olurken musluğu kapatarak yılda 12 ton, duş süresini sadece 1 dakika kısaltarak ise yılda 20 ton su tasarruf edebiliriz. Çamaşır makinesini tamamen dolu çalıştırırsak her yıkamada 10 litre, sebzeleri su dolu bir kapta yıkayarak da yılda yine 20 ton su tasarrufu sağlanabilir. Ayrıca bahçe sulamada sıcak saatler yerine sabah ve akşam saatlerini tercih edersek buharlaşma engellenebilir.” 

MUHTARLARDAN ASKİ’YE TEŞEKKÜR

   ASKİ’den yıllardır alamadıkları hizmetleri son 2 yıldır çok kısa sürede almaya başladıklarını vurgulayan muhtarlar, “ASKİ çalışanları ile adeta akraba olduk, mahallemizle ilgili hangi sorunumuz olsa çözümüne yönelik muhatap buluyoruz. Taleplerimiz ciddiyetle değerlendiren bir kurum görmek bizleri çok mutlu ediyor” diyerek ortak düşüncelerini şu sözlerle ifade ettiler:

-Nurten İşçi (Güzeltepe Mahallesi Muhtarı): “En çok hizmet aldığım birimlerin başında ASKİ geliyor. Mansur Başkan göreve geldikten sonra belediyenin tüm birimlerinden hizmet alıyoruz. Çalışmalarınızdan memnunuz, şansınız bol, başarılarınız daim olsun.”

-Oya Yakut (Anıttepe Mahallesi Muhtarı): “Altyapımızda bir sıkıntı yok. Mazgallarımız da düzenli şekilde temizleniyor. Ankara Büyükşehir Belediyesinin en iyi çalışan ekibi belki de ASKİ. Bu nedenle ASKİ’ye çok teşekkür ederiz.”

-Ayşegül Emekçi (100. Yıl İşçi Blokları Mahallesi Muhtarı): “Bizi bu toplantıya samimiyetle davet ettiğiniz için teşekkür ederiz. Halkımıza kısa sürede ulaşıyorsunuz, çalışmalarınızdan çok memnunuz.”

-Emine Akdemir (Dikmen İlkadım Mahallesi Muhtarı): “Son zamanlarda ASKİ’nin çalışmalarından oldukça memnunuz. Özellikle sahada çalışan arkadaşlar takdire şayan. Bizler bu soğuklarda camımızı bile açamıyorken, onlar sabaha kadar sokakta çalışıyor.”

-Salih Yiğit (Ertuğrulgazi Mahallesi Muhtarı): “ASKİ ekipleri mükemmel şekilde çalışıyor. Bu nedenle hem genel müdürümüze hem de Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum.”

-Ali Tatlı (İlkbahar Mahallesi Muhtarı): “Aman dediğimiz anda hemen ASKİ’den geliyorlar. Bu nedenle hiçbir şikâyetimiz yok. İyi ki varsınız.”

-Kemal Öngör (Aşağı Öveçler Mahallesi Muhtarı): “Biz 6 kardeşiz, şimdi buna bir de ASKİ katıldı ve 7 olduk. Gecem gündüzüm yok çalışıyorum. Hangi saatte ararsam ASKİ’den yetkililere ulaşıyorum, teşekkür ederim.”

-Ülkü Fırat (Yaşamkent Mahallesi Muhtarı): “Ben sıkıntılarımızı bölgedeki arkadaşlarımıza ilettim onlar ilgileniyorlar zaten. Her zaman ne sorunumuz olursa hemen koşuyorlar. Hiçbir zaman ulaşılamamazlık olmadı onun için teşekkür ediyorum.”

-Nebahat Koç (Malazgirt Mahallesi Muhtarı): “Birim müdürlerime buradan teşekkür ediyorum. Olmayan bir yağmur kanalı, temiz su hatlarım bu dönem yapıldı ama küçük eksikler var onları da inşallah önümüzdeki dönem tamamlayacağız. Ben bugün özellikle teşekkür için geldim sağ olun. Emeğinize ve yüreğinize sağlık.”

-Aslı Arslan (Aşağı Dikmen Mahallesi Muhtarı): “Ben de teşekkür ediyorum gerçekten ASKİ’yi aradığımızda aynı gün sıkıntılarımız çözüme ulaşıyor. Özverili çalışmalarından dolayı bölge şefime de çok teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204