Atatürk'ün Vekil Seçildiği Bala'da Üretim Devrimi Kurultayı: Üreticiler Hükümet Olacak

Vatan Partisi, Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz’ün katılımıyla Bala-Abazlı Köyünde Üretim Devrimi Kurultayı düzenledi.

Atatürk'ün Vekil Seçildiği Bala'da Üretim Devrimi Kurultayı: Üreticiler Hükümet Olacak

Vatan Partisi 101. Üretim Devrimi Kurultayı’nı Atatürk’ün milletvekili seçildiği Ankara Balâ’nın en büyük köyü olan Abazlı’da gerçekleştirdi.
Abazlı Köyü’nde Üretim Devrimi Kurultayı’nda konuşan çiftçiler hükümeti de muhalefeti eleştirdi. Talepleri dinleyen Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz, köylüyü yeniden milletin efendisi yapacak gücün Vatan Partisi olduğunu söyledi.
Kurultayda konuşan Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz, Abazlı’da kurulan meclisin Türkiye yönetebilecek bir niteliğe sahip olduğunun altını çizerek köylüleri siyasete davet etti.
‘DEFALARCA DİLEKÇE VERDİK YAPMADILAR’
Çiftçiler, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) 9 kalem söz verdiğini, ancak sözlerini tutmadığını dile getirdiler. Köyde 1970’ten kalma elektrik alt yapısının bulunduğunu, Ankara’ya 45 dakikalık mesafede olmalarına rağmen yollarının bozuk ve toprak oluşunu söylediler:
“Mansur Yavaş sadece köyün su vanasını açmaya geldi. Vananın da alt yapısı daha önce yapılmıştı. Ankara’ya 45 dakikalık köyümüzün yollarını gördünüz. İçi de toprak yol. Elektrik hala 1970’lerde yapılan ağaç direkleri ile duruyor. Köyümüzün yatırımları hep yarım. Defalarca dilekçe verdik ama yapılmadı. Ne Balâ Belediyesi ne de ABB yapmadı.”
‘HASAT HAŞAT OLDU’
Çiftçiler, iki yıldır dolu vurmasıyla nedeniyle yaşadıkları zararı anlatacak yetkili ofis bulamadıklarını ve hasadın haşat olduğunu aktardılar. Girdi maliyetlerindeki artışlardan ötürü üretenlerin teker teker geri çekildiğini anlattılar. Çiftçiler şunları ifade ettiler:
“İki senedir yaralıyız. Tarlalarımızı dolu vurdu ve zararımız var. Kimse ilgilenmiyor, muhatap bulamıyoruz. Bürokratik engellerle karşılaşıyoruz. Zaten ektiğimiz tohumları da zorluklar içinde temin ediyoruz. Sahipsizlikten hasadımız haşat oldu… Pahalılığa bir çare lazım. Hayvancılığın bitmesine engel olmamız lazım. Mazotun çiftçiye indirimli verilmesi lazım. Bize gübre lazım, tohum lazım. Bizim geçim kaynağımız bu. Kendi köyümüzde yağı, sütü, peyniri bulamıyoruz. Bu kadarı olmaz. Niye kalmadı? Çünkü kimse emeğinin karşılığını alamıyor.”
‘ABAZLI MECLİSİNİ HÜKÜMET YAPACAĞIZ’
Kurultayda Vatan Partisi Köy Temsilcisi Ağabey Altınok ve Köy Muhtarı Kani Altuntaş da söz aldı. Muhtar Altuntaş, köylünün ayağına gelerek sorunları dinlediği ve çözüm önerilerini paylaştığı için Vatan Partisi’ne teşekkür etti. Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz, “Burası Türkiye’yi yönetecek bir meclis. Bu mecliste ayaklarını toprağa basıp ondan öğrenenler var. Çankaya’daki mecliste ise halıya basıp toprağı bilmeyenler var. Abazlı meclisini hükümet yapacağız, çözümün başka yolu yok.” diye konuştu. 
Tokgöz şunları söyledi: “Abazlı köylüsü öncü bir köylü. Yani bilinci yüksek ve diğer vatandaşların bir adım önünde. Kendi aramızda bile hangi derdin daha önemli olduğuna karar verebilmiş değiliz çünkü dert çok. Herkesin kendine göre öncelikli derdi var. Peki biz niye bu seçimi yapmak zorundayız? Niye hangi derdimizin önce çözülmesi seçimini yapacağız? Devlet ‘Baba’ değil mi de ’Hangi kolumuzu keseceğiz’ diye düşünüyoruz. Ekmek biçmek için bize lazım olan ne varsa temin edeceğiz. Gönül rahatlığıyla üreteceğiz.”

ÜRETİMDE DEVLET PLANLAMASI ŞART
Deniz Tokgöz, ABB Başkanı Yavaş’ın da sistemin bir parçası olduğunu örneklerle anlatarak köylüleri Vatan Partisi’ne davet etti. Tokgöz’ün çağrısının ardından bazı köylüler Vatan Partisi’ne katıldı. Tokgöz sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye bir yol ayrımında. Bu sistem bitti. Böyle gitme şansı yok. Üretimi planlamamız lazım. Üretim teşvikle, şunla, bunla kişilerin insafına bırakılamayacak kadar önemli bir mesele. Devlet gelecek, senin kârını da zararını da planlayacak.”
“Millet İttifakı üreticiyi kambur ilan eden dolar sisteminden görev bekliyor. Mansur Yavaş da öyle. Bakın ABB Amerikan Kalkınma Ajansı’ndan 30 milyon dolar fon alıyor. İsrail Büyükelçiliği’nden iftar bağışı alıyor. Chatham House denilen o İngiliz strateji merkezine ziyarete gidiyorlar. Belediye Diyanet’in ’Yeni FETÖ olabilir’ dediği Süleymancılarla dolduruluyor… Müslüman öldüren adam iftar verdiriyor şu dünyanın garipliğine bakın. Biz de büyükşehir belediyesi olarak buna aracılık ediyoruz. Bunların hepsi bir niyet göstergesi… Fakat çözmek için bu meclisin hükümetin başına geçmesi lazım. Vatan Partisi dışında bu meclise kapısını açan yok. O yüzden ben ’Vatan Partisi Türkiye’yi yönetir’ diyorum ve teşekkür ediyorum.”


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204