ATO’dan, Tıp Bayramı'nda Sağlık Çalışanlarına Ziyaret

Ankara Ticaret Odası, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Ankara’da faaliyet gösteren bir sağlık kuruluşunu ziyaret etti.

ATO’dan, Tıp Bayramı'nda Sağlık Çalışanlarına Ziyaret

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, ATO’nun 56 No’lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi’nin organizasyonu ile 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Ankara’da faaliyet gösteren bir sağlık kuruluşunu ziyaret ederek, iş dünyası adına özverili çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Ankara’nın sağlık hizmetleri sektöründe çok geliştiğini kaydeden Yılmaz, Başkent’in sağlık konusunda bir dünya markası olması için Ankara Ticaret Odası olarak çalıştıklarını söyledi. Yılmaz, “Başkentimiz, sağlık personeli, hastane sayısı, yatak kapasitesi, tedavi cihazları, sağlık turizmi gibi konularda kendini kanıtlamış bir şehir. Bu gelişmişliğin asıl kaynağı ise özverili sağlık çalışanları ile sağlık konusuna önem veren bir devlet yapısı.” diye konuştu.

Çalışma hayatında kadın istihdamının önemine değinen Yılmaz, çalışanlarının büyük bölümünü kadınların oluşturduğu bir kuruluşu ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yılmaz, “Elini attığı her şeyi güzelleştiren kadınlarımız sağlık sektörünü de güzelleştirerek, ekonominin canlı kalmasına ve büyümesine destek veriyor” dedi. 

“ASIL KAHRAMANLAR SAĞLIK ÇALIŞANLARI”

Türkiye’de sağlık çalışanlarının her birinin büyük bir özveriyle çalıştığını kaydeden Yılmaz, gece gündüz demeden fedakârca çalışan sağlık çalışanlarının yalnızca bir gün değil her gün teşekkürü hak ettiğini söyledi.

Yılmaz, “Pandemi süreci bizlere ne kadar ulvi bir görev icra ettiklerini hatırlatmış oldu. Kovid-19 salgınıyla mücadelenin asıl kahramanları sağlık çalışanlarımız. Sağlık hizmetlerinde görev alan ambulans şoföründen profesörlere kadar tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Yılmaz, ziyaretinde sağlık çalışanlarına çiçek hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204