Başkent AŞTİ Grafiti Festivaline Hazırlanıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan AŞTİ’ye daha modern ve konforlu bir görünüm kazandırmak amacıyla başlattığı yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ederken bir yandan da grafiti festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Başkent AŞTİ Grafiti Festivaline Hazırlanıyor

   Büyükşehir Belediyesi, Başkent'in imajı ve değerlerini çağdaş bir görünüme kavuşturacak “Sokaktaki Ankara” temasıyla başlattığı projeyi sanatsal etkinliklerle de sürdürüyor.

     30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ), “Duvar Sanatı Festivali”ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

      28-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde, duvar sanatçılarının grafiti çalışmalarının yanı sıra workshop, çeşitli etkinlikler, müzik dinletileri ve söyleşiler yer alacak.

AŞTİ’NİN DUVARLARI SANATÇILARIN ESERLERİYLE RENKLENECEK

     Duvar sanatı alanında Türkiye’nin tanınan sanatçılarından; Brot, Cem Sonel, Devak, Karagözüktükaptan, Kidx ve Stak “Duvar Sanatı Festivali”nde AŞTİ’nin duvarlarını renklendirecek.

     Tüm Başkentliler ile seyahat eden vatandaşların davetli olduğu ve iki gün sürecek olan festivalin program detayları ise şöyle:

28 Ağustos Cumartesi

15.00

Grafiti Workshop

15.30

Açılış

16.00

Sokaktaki Ankara/ Söyleşi

17.30

Gande

29 Ağustos Pazar

15.00

Grafiti Workshop

15.30

Bando

16.00

Sanatçılar/ Söyleşi

17.00

Festival Kapanış

18.00

Sound of Ladies

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204