Batıkent Çocuk Gündüz Bakımevi Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Batıkent Çocuk Gündüz Bakımevi’nde kısa süre önce başlayan eğitimlere tam kapanma sürecinin başlamasıyla birlikte ara verildi.

Batıkent Çocuk Gündüz Bakımevi Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Açılışları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilen “Batıkent Çocuk Gündüz Bakımevi” ile “İşçi Blokları Çocuk Gündüz Bakımevi” kapılarını tam kapanma sürecinin bitmesiyle çocuklara açacak.

Hazırlıkları tamamlanan 100. Yıl Mahallesi 1471. Sokak, No:7/A Çukurambar Çankaya adresinde yer alan İşçi Blokları Çocuk Gündüz Bakımevi için ön kayıt başvuruları ise devam ediyor. Aileler 3-6 yaş arası çocuklarını, ‘cocukhizmetleri.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden kayıt formunu doldurarak yazdırabilecek.

HİJYENİK VE MODERN ALANLAR

İşçi Blokları Çocuk Gündüz Bakımevi; 5 grup bakım sorumlusu, 6 çocuk bakım elemanı, 2 adet temizlik personeli, 1 güvenlik, 2 idari kadro, 1 aşçı, 1 aşçı yardımcısı, aile danışmanı, sosyal hizmet uzmanı, sosyolog, psikolog ve hemşire ile beraber geniş bir kadroyla çocuklara hizmet verecek.

Yabancı dil, yüzme, jimnastik, drama, tiyatro, karate ve güreş gibi spor ve sanatsal branşlarda derslerin verileceği ve 100 kişilik kapasiteye sahip gündüz çocuk bakımevi pandemi koşulları nedeniyle 36-72 ay arası (3-6 yaş) 50 çocukla eğitimlerini sürdürecek.

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARININ ÇOCUKLARI ÜCRETSİZ YARARLANACAK

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile BELPA A.Ş. koordinasyonunda hizmet veren gündüz çocuk bakımevlerinden Büyükşehir Belediyesi personelinin yanı sıra belediye dışından ve sosyal yardım alan ailelerin çocukları da yararlanabilecek.

Şehit ve gazi yakınlarının çocukları ile cezaevlerinde bulunan mahkumlar, anne ve babası vefat etmiş olup bir yakını tarafından bakılan 3-6 yaş arası çocuklardan ise herhangi bir ücret alınmayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204