BTP Ankara İl Başkanı Özilhan: Gümbür Gümbür Geliyoruz, İl Kongremiz 17 Ekim'de

Bağımsız Türkiye Partisi’nde (BTP) kongre süreci devam ediyor.

BTP Ankara İl Başkanı Özilhan: Gümbür Gümbür Geliyoruz, İl Kongremiz 17 Ekim'de

Olağanüstü kongre sonrası Genel Başkan Hüseyin Baş'ın talimatıyla başlatılan kongre sürecinde İl kongreleri öncesinde 2022’de büyük kongre hazırlığı yapılan partide il kongreleri Genel Başkan Hüseyin BAŞ'ın katılımıyla büyük bir hızla sürüyor.

Ankara İl Başkanlığı Ankara'da tüm ilçe kongrelerini tamamlarken Ankara İl Kongresi'nin tarihi ve yeri de belli oldu. 17 Ekim'de gerçekleşecek İl kongresi Altın Park'ta bulunan ANFA Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek. Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirileceği belirtilen kongreye Genel Başkan Hüseyin BAŞ da katılacak.

Büyük kongre 2022 yılı başında.

Gerçekleştirilecek kongre ile ilgili bir açıklama yapan BTP Ankara İl Başkanı Murat ÖZİLHAN şunları kaydetti:

"Ebedi Genel Başkanımız merhum Prof. Dr. Haydar BAŞ'ın 14 Nisan 2020'de vefat etmesi sonrası 18 Ekim 2020'de gerçekleştirdiğimiz 5. Olağanüstü kongre sonrasında Genel Başkanımız Sn. Hüseyin BAŞ bey tarafından başlatılan olağan kongre sürecimizde sona yaklaşılıyor. Bizler BTP kadroları olarak Genel Başkanımız'ın da ifade ettikleri gibi "Bu koltuğun hayrını görmeye değil hakkını vermeye geldik" düsturuyla hareket ediyoruz ve çalışmalarımızı bu vatan ve millet adına yarınımız olan gençlerimize, bu vatanın evlatlarına müreffeh yarınlar bırakmak ve binlerce yıllık Türk ve İslam medeniyetini kainat devleti ülküsünde buluşturup hakim kılmak amacıyla bıkmadan usanmadan hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu manada çalışmalarımızı sürdürürken Genel Başkanımızın talimatı ile 2022 yılının başında hedeflenen Büyük Kongre için Ankara'da ilçe kongrelerimizi büyük katılımlarla tamamladık. Şimdi de Ankara İl Kongremizi yapaya hazırlanıyoruz. Ankara Altınpark'ta bulunan  ANFA Kongre ve Fuar Merkezinde 17 Ekim'de gerçekleştireceğimiz kongremize vatandaşlarımızı da bekliyoruz" dedi. 

Partimize gençlerden büyük bir ilgi var...

Özilhan: "Teşkilatımıza bir taraftan yeni üye ve gönüllü katılımları yapılıyor. Özellikle Gençlerden büyük bir ilgi söz konusu. Biz de eskiden beri sürdürdüğümüz yeni yönetim ve teşkilatlarımızda kadınlarımıza ve özellikle gençlerimize daha çok yer veriyoruz. Böylelikle çok daha dinamik genç, proaktif ve bunun yanında toplum bilinci yerleşmiş, olayları tartabilen, geleceğe yön verecek yarınlarımızda söz sahibi olacak Atatürkçü, milli ve manevi değerleri yüksek üyeler ile yolumuza devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Gençlerin ülke menfaatleri ve gelecek vizyonu açısından çok önemli olduğunun altını çizen Özilhan şunları kaydetti: "Genel Başkanımız Hüseyin BAŞ bey 30 yaşında ve dünyanın en genç genel başkanı. Elinde Milli Ekonomi Modeli gibi dünya ekonomisine yön veren bir model var. Geleceğimizin teminatı gençlerimize ve milletimize birçok siyasinin kendisi söyledikten sonra vaat olarak aktardığı ancak hiçbir kaynak açıklamadıkları en az 10 Bin TL asgari ücret, Vatandaşlık maaşı, Sınavsız Üniversite, ÖTV'yi kaldırmak, emeklilik yaşının en çok 55 olması gibi ve daha birçok proje ile Milli Ekonomi Modeli tabanında yepyeni ve daha önce söylenmemiş yüzlerce tamamlanmış projeyle hizmet edeceğiz" dedi.

Kadınlarımıza Türk örf ve adetlerinde bulunduğu baştacı konumunu yeniden kazandıracağız.

Özilhan Türk kadının en büyük emekçi olduğunu da belirterek "Genel Başkanımız Hüseyin BAŞ'ın “Kurtuluş mücadelesi veren, halkını uyandıran, onları bir araya getirip örgütleyen tek adam Atatürk. Başka hiçbir coğrafyada bu yaşanmadı. Atatürk konusu açıldığında benim aklıma hep kadınlar geliyor. Neden? Çünkü kadınlarımız Atatürk'e yeterince sahip çıkmıyor. Kadınlarımız Atatürk ile birlikte belli haklar edindi. Ablalarım her biriniz ev hanımı maaşı alacaksınız. Ben bunu sizin oyunuzu almak için değil ekonomiyi canlandırmak için söylüyorum. Eve temizlikçi bir kadın çağırdığınız zaman para veriyor muyuz, veriyoruz. Peki bu parayı her gün bu işi yapan benim eşim niye almıyor, annem niye almıyor. Onlara niye para vermiyoruz. Ev hanımının ekonomiye katkısının borcunu bu devlet ödeyemez. O yüzden Haydar hoca, 'Bunların böyle bir hakkı var' dedi. Sabahtan akşama evinizde hizmet ediyorsunuz, o zaman bu hakkınız var. Çıkın bu hakkı isteyin. Size bu hakkı veren başka bir siyasi parti varsa gidin ona oy verin ama başka hiç kimse yoksa birlikte yürüyeceğiz.” ifadelerini hatırlatarak biz kadınlarımıza Türk örf ve adetlerinde bulunduğu baştacı konumunu yeniden kazandıracağız. Kanılarımıza çok iş düşüyor" dedi.

Vatandaşlarımızın hiç endişesi olmasın yaşanan tüm problemleri biz çözeceğiz.

BTP Ankara İl Başkanı Özilhan sözlerini şöyle tamamladı: "Ülkemizin maddi ve manevi her alanda yaşadığı problemlerin çözüm adresi Bağımsız Türkiye Partisi ve kadroları olduğu gerçeği her geçen gün daha belirgin hale gelmektedir. Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın ifade ettiği zifiri karanlık günleri yaşıyoruz. Toplumun bu zifiri karanlıktan aydınlığa çıkmasını sağlayacak anahtar Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarında ve Genel Başkanımız Hüseyin Baş beydedir. Bu hizmetleri Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın yaşantısıyla ortaya koyduğu gibi 'son nefesimiz için' yapacağız. Genel başkanımız Hüseyin Baş gibi kendimizi bu davaya adayarak yapacağız ve bu yolda milletimiz bir makam verirse, aldığımız makamın hayrını görmek için değil hakkını vermek için çalışacağız ve çalışıyoruz. Gümbür gümbür geliyoruz. Vatandaşlarımızın hiç endişesi olmasın yaşanan tüm problemleri biz çözeceğiz. Partimize gerçekleşen yeni katılımlar bu çalışmalarımızın meyvelerini alacağımızı da gösteriyor. Bu katılımların bir kısmını 17 Ekim'deki İl kongremizde Genel Başkanımızın rozet takması sırasında da göreceksiniz. Buradan vatandaşlarımızı ve siz basın mensuplarını selamlıyor ve şükranlarımı sunuyorum ve hepinizi 17 Ekim'de Altınpark'taki ANFA Fuar ve Kongre Merkezinde yapacağımız Ankara İl Kongremize Bekliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204