BTP Çankaya İlçe Kongresini Tamamladı

Bağımsız Türkiye Partisi Olağanüstü kongre sonrası Genel Başkan Hüseyin Baş'ın talimatıyla başlatılan 8. Olağan Kongre sürecinde İl kongreleri öncesinde ilçe kongrelerini de gerçekleştiriyor.

BTP Çankaya İlçe Kongresini Tamamladı

Ankara İl Başkanlığı Organizasyonuyla söz konusu kongre süreçlerinde Başkentte ilk kongre Çankaya İlçe kongresiyle gerçekleştirildi.

Mehmet Yalçın Vona'nın tek aday olarak girdiği kongre saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Başkanlık divanının oluşturulması sonrası konuşmalara geçildi.

BTP Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Lütfullah Önder konuşmasında üye güncelleme ve yeni üye kayıtlarının çok yoğun bir şekilde gerçekleştirilmeye devam ettiği bir ortamda kongre süreçlerinin yoğunluğunun da ayrı bir azim ve şevk ile sürdürüldüğünün altını çizdi.

BTP Bilim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Emre Vona ise "BTP'nin Atatürk'ün işaret ettiği ilim ve fen ışığında zamana ve vatandaşımızın ihtiyacına yönelik çözüm ve yöntemlerle insanımıza katkı sunuyoruz ve bunun toplumda ciddi bir karşılık bulduğuna da şahitlik ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Ankara İl Başkanı Murat Özilhan ise "BTP Modeli olan Projesi olan Prof. Dr. Haydar Baş'tan aldığı mirası ilelebet dalgalandıracak ve Türkiye'yi kainat devleti haline getirecek yegane partidir. Bu hedefi gerçekleştirmek adına yoğun bir katılımla Kongre süreçleri gerçekleştiriyoruz. Ankara'ya , Türkiye'ye hayırlı olsun." dedi.

Konuşmalar sonrası oylamaya geçildi. 
Üyelerin tamamının oyunu alan Mehmet Yalçın Vona Çankaya İlçe Başkanı seçildi.

Sonuçların ilan edilmesinin ardından bir teşekkür konuşması yapan Vona, kendisine oy veren tüm üyelere  teşekkür ederek: "Seçildiğim görevin önemini çok iyi bilmekteyim. Çankaya gibi başkentin önemli bir ilçesinde vatandaşlarımızı Bağımsız Türkiye Partisi ile buluşturacak ve tek kurtuluşun Merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ın tezleri ve görüşleriyle olacağını  vatandaşlarımıza özümsetecek ve Genel Başkanımız Hüseyin Baş öncülüğünde iktidara emin adımlarla ilerleyeceğiz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER