CHP Ankara Kadın Kolları Başkanlığı'ndan İstanbul Sözleşmesi Yürüyüşü

CHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından “Mor Adımlar Ankara’da Direniyor” sloganı ile bir yürüyüş gerçekleştirildi.

CHP Ankara Kadın Kolları Başkanlığı'ndan İstanbul Sözleşmesi Yürüyüşü

CHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanlığı bugün, İl Başkanlığı önünden  ‘Mor Adımlar Ankara’da Direniyor’ sloganıyla yürüyüş başlattı. 

CHP Ankara Kadın Kolu Başkanı Ayfer Ayaz, "İsyan ateşini Ankara'dan başlatıyoruz." ifadeleriyle yürüyüş çağrısını gerçekleştirmişti. 1 Nisan 2020'de (bugün) saat 10.00'da CHP Ankara İl Başkanlığı önünde buluşan partililer Güvenpark'a yürüyüşe geçti.

Güvenpark'ta basın açıklaması yapan CHP Ankara İl Kadın Kolu Başkanı Ayfer Ayaz, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesinden ayrılmasına tepki göstererek 'Bir kararla 42 milyon kadının hakkı elinden alınamaz.' ifadelerini kullandı.

Ayaz'ın yaptığı açıklaam şu şekilde:

"Aile içi şiddeti önleme ve mücadele adına imzalanmış kadınların can simidi olan bir sözleşmedir. Bir gece operasyonu ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin sözleşmeden çekildiğini belirten fesih kararını öğrendik. Bu karar bizim için yok hükmündedir.

Bugün burada ilçe ilçe, sokak sokak yürüyerek çarpıtılan sözleşmeyi en yalın haliyle anlatmak üzere yürümeye başlıyoruz. Bir kararla 42 milyon kadının hakkı elinden alınamaz.

Biz kadınların örgütlü mücadelesi her geçen gün büyüyecek, güçlenecek. Bundan sonra bulunduğumuz her alan, her sokak, her mahalle, her meydan bizim için mücadele alanıdır.

Bizler tüm kadınların yaşam hakkı için ayak seslerimizi duyurana kadar yürümeye devam edeceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204