Deva Partisi Ali Babacan'ın Katılımıyla Mamak İlçe Binasını Açtı

DEVA Partisi, Genel Başkan Ali Babacan'ın katılımıyla Ankara Mamak'ta ilçe örgütünü açtı.

Deva Partisi Ali Babacan'ın Katılımıyla Mamak İlçe Binasını Açtı

DEVA Partisi, Genel Başkan Ali Babacan'ın katılımıyla Ankara Mamak'ta ilçe örgütünü açtı. 

Ali Babacan'ı karşılayan DEVA Partililer seymen gösterisi düzenledi.

Gösterinin ardından DEVA Partisi Mamak 1. Olağan Kongresi yapıldı. 
Kongrede konuşan Ali Babacan 2001 krizini hatırlatarak "O yazar kasalar Başbakanlık binasının önüne atıldığında, Sayın Bahçeli’nin odası o binadaydı." dedi.

Ali Babacan konuşmasından öne çıkan ifadeler:

-Sayın Bahçeli; siz her türlü krizin ortağısınız. Bundan kaçamazsınız. ‘Kâra ortak olayım, zarar varsa geri durayım’, öyle ucuz değil. İktidara ortak olmanın bazı nimetlerinden istifade ediyorsanız, ülkenin krizlerinden de sorumlusunuz. 

-Çete liderlerine övgü düzüp, beğendiğiniz suçluları affettiriyorsunuz zaten. Her seferinde yeni bir liste yayınlayıp gazetecileri, düşünürleri tehdit ediyorsunuz. 

-Sabah akşam millilikten bahsediyorlar. Milliyetçilik paramızı pul etmek değildir. Hazine’nin borcunu iki yılda ikiye katlamak değildir. Bu ülkenin milli Merkez Bankası’nın 130 milyar dolarını çarçur etmek, yedek akçelerini sıfırlamak değildir. 

-Bu millet, kötü yönetimin bedelini ödemek zorunda değil. Lafa gelince ne diyor? ‘Benim alanım ekonomi’ diyor. Uzmanlık alanındaki sonuçları görüyoruz. Allah’tan tek bir uzmanlık alanı var, yoksa diğer alanlar ne hale gelirdi bilemiyoruz

-Merkez Bankası’nın rezervlerine, yedek akçelere ne olduğunu açıklamak zorundasınız. Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı olan kaynakların nereye gittiğini açıklamak zorundasınız. Açıklamazsanız, biz zaten o kayıtları açıp vatandaşlarımıza göstereceğiz.

Deva Partisi'nin kongresinde İlçe Başkanlığına Hanifi Özhan seçildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2021, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204