Doğu Perinçek Ankara'da Partilileriyle Buluştu: Ön Mevzilere Hazırlanın

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara'da Asya Çağında Üreten Türkiye Dayanışma Yemeğine katıldı.

Doğu Perinçek Ankara'da Partilileriyle Buluştu: Ön Mevzilere Hazırlanın

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara'da parti üyeleriyle buluştu. Perinçek, konuşmasında örgütlenme dönemine girildiğini bildirdi. Parti kadrolarının “harıl harıl” çalışarak Türk milletiyle birleştiğine değindi. Perinçek, Vatan Partisi'nin sınıfsal karakterinin “emekçileştiği” tespitini yaptı.

Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı “Asya Çağında Üreten Türkiye Dayanışma Yemeği” düzenledi. Alba Otel'deki etkinlikte açılış konuşmasını Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz yaptı. Tokgöz konuşmasında, etkinliğe Ankara'nın çeşitli ilçelerinden çiftçi, üretici, sanayicilerin katıldığını söyledi. Etkinliğe, “Asya Çağında Üreten Türkiye” isminin verilmesine de değinen Tokgöz, şunları kaydetti;

“Asya Çağı bugündür, gelecetir, Atatürk çağıdır. Asya Çağı üretim ve paylaşım çağıdır, dostlarla buluşma çağıdır, Atlantik Çağı'nın çöküşüdür. Türkiye Asya'dan nefes alıyor, Asya kalbimiz, ciğerimizdir. Üretimin kalbi Asya Çağı'nda atıyor. Üreten Türkiye bağımsız ve halkçıdır. Ülkemizi üreten Türkiye ile Asya Çağı'nın öncüsü yapacağız. Tarihi görevler üstlendik. Üreticilerin Milli Hükümetine doğru yürüyüyoruz. Boş laflar yok! Üreticinin umudu Vatan Partisi... Bu buluşmamız enerji depolama etkinliğidir. Bu heyecanla üreten Türkiye'yi kurmak için halkımıza, görev başına koşalım.”

'MİLLETİMİZLE BİRLEŞİYORUZ'

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, parti kadrolarına örgütlenme atağının hızlandırılması çağrısında bulunarak; “Dünya Asya Çağı'na girerken, Vatan Partisi de örgütlenme çağına girdi. Öncü parti inşaa ettik. Programıyla, stratejisiyle, gençliği ve kadrolarıyla... Şimdi sıra milleti örgütleme ve iktidara yürümeye geldi. Partimiz harıl harıl çiftçi, esnaf, zanaatkar, sanayiciyle birleşiyor. Harıl harıl çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ÜRETİM DEVRİMİ KURULTAYLARI

Türkiye'nin dört bir yanında yapılan Üretim Devrimi Kurultaylarını da değerlendiren Perinçek; “Kurultaylar sadece 4-5 saat sürüp bitmiyor. Gidilen yerlerde tüm köyleri ziyaret ediyoruz, çalmadık kapı bırakmıyoruz. Ankara İl Başkanlığımız örnek bir çalışma yürütüyor.” dedi.

'DEVRİME GİDİYORUZ'

“Vatan Partisi'nin sınıfsal karakteri emekçileşiyor” tespitinde bulunan Perinçek, şunları kaydetti;

“Partimize milletimizin bütün kesimlerinden ve siyasi partilerden katılım var. CHP, Ak Parti, MHP, HDP'den partimize katılım var. Türk milleti de devrimcileşiyor. Türkiye'de nesnel koşullar devrimi çağırıyor, devrime gidiyoruz.”

'ÇİN MODELİ' EN DEVRİMCİ SÖYLEM

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Çin Modeli açıklamasına değinen Perinçek, şöyle konuştu;

“Parti olarak bireycilikten, bencillikten vazgeçtiğimiz bir dönemdeyiz. Cumhurbaşkanı 'Çin Modeli' diyor. Biz böyle bir söylemi benimsemiyoruz. Bizim kamuculukla, plancılıkla, esaslı tarihimizden gelen programımız var. 'Çin Modeli'ni uygulayacağız demek bu dönem en devrimci söylem. Türkiye'de öyle bir fırtına esiyor ki herkesi önüne katıp götürüyor. Vatan Partisi programı Türkiye gündeminde. Türkiye sorunlarını devrimle çözecek.”

GÖREVLER ÖNÜMÜZDE

Parti üyelerinin önünde görevler olduğunu belirten Perinçek; “Görevler önümüzdedir. Bavullar hazırlayalım... Önümüzde fırtınalar var. Türkiye'yi Diyarbakır'dan, Şırnak'tan birleştiriyoruz. PKK'nın karşısında Vatan Partisi kahramanca tavrını koymuştur. Hepimiz ön mevzilerde fırtınalı dönemlerde işimizi yapacağız. Kahraman olacağız.” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından Seymenler gösteri yaptı. Türküler söylendi, halaylar çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204