Elmadağ'da Ormanlık Alanlara Köpek Kulübesi

Elmadağ Belediyesi, ormanlık alan içerisindeki farklı noktalara köpek kulübeleri yaparak, kulübelerin bulunduğu alanın etrafına da fidan dikimi gerçekleştirdi.

Elmadağ'da Ormanlık Alanlara Köpek Kulübesi

Kış aylarının gelmesi ve soğuk havaların kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde, Sokak hayvanlarının zorlu kış şartlarında mücadelesine destek olmak amacıyla, ormanlık alan içerisindeki farklı noktalara belediye çalışanları tarafından, köpek kulübeleri yapılarak, kulübelerin bulunduğu alanın etrafına da fidan dikimi gerçekleştirildi.
Ayrıca beslenme noktaları ve yoğunlukta yaşadıkları alanlarda da beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için periyodik aralıklarla yiyecek bırakıldı.

Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın: “Can dostlarımız olan sokak hayvanlarının hayatını olumsuz etkileyen hava koşullarında, yoğunlukta olduğu alanlardan beslenme ihtiyaçlarını karşılarken, diğer yandan barınma ihtiyaçlarını karşılamak için kulübeler yaptık. “dedi.
Başkan Aşkın: “Sokak hayvanları Elmadağ’ın sert kışına karşı burada hem beslenebilecekler hem de burada yaşayabilecekler. Onların canları bize emanet" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204