Elmadağ'da Yeni Su Kaynakları için Düğmeye Basıldı

Elmadağ Belediyesi yeni su kaynakları bulmak için çalışmalara başladı.

Elmadağ'da Yeni Su Kaynakları için Düğmeye Basıldı

Son yılların en kurak döneminin yaşandığı ülkemizde, beklenen kar yağışının olmaması, gelecekteki yaşamımız açısından hayati önem arz etmesi nedeniyle, yeni su kaynakları bulmak için Elmadağ genelinde uzun süredir çalışmalar yapılmaktadır.

Konu ile ilgili açıklama yapan Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın:

"Sevgili Hemşerilerim, bu yıl geçen kurak mevsimde, ilçemizin su ihtiyacını gidermek için Ankara Merkez Hattan (Mamak, Gölbaşı, Çankaya) günlük ortalama 30 tanker su sevkiyatı yapılıp, depolara basılmaktadır. İlçemizin zayıf kalan Hisarköy Kuyularına olan bağımlılığını, yeni kaynaklarla ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Su sıkıntılarını gidermek için ASKİ tarafından su sondaj çalışmaları Elmadağ’da başarıyla sonuçlanmıştır. Hayırlı bereketli olsun.” dedi.

Başkan Aşkın sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu çalışmalarda, talimatıyla imkanlarını seferber eden, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş olmak üzere, ASKİ Genel Müdürümüz Erdoğan Öztürk,Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız, Bölge Müdürümüz ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Belediye Başkanı Aşkın; “Su kaynakları açısından zor bir dönemden geçildiğini tekrar hatırlatarak, vatandaşlarımıza su tasarrufu çağrısında bulunuyoruz. Biz şimdiden hep birlikte bu tedbiri alırsak, kaynaklarımıza sahip çıkarsak, çocuklarımıza, evlatlarımıza daha güzel daha yaşanabilir bir dünya bırakırız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204