Elmadağ E-Spor Turnuvasının Şampiyonları Belli Oldu

Elmadağ Belediyesi tarafından, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde, ücretsiz olarak E-Spor(Elektronik Spor) alanında Leagueof legends ve Counter strike olmak üzere 2 farklı turnuva düzenlendi.

Elmadağ E-Spor Turnuvasının Şampiyonları Belli Oldu

Elmadağ Belediyesi tarafından, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde, ücretsiz olarak E-Spor(Elektronik Spor) alanında Leagueof legends ve Counter strike olmak üzere 2 farklı turnuva düzenlendi. Toplamda 24 takım oluşturuldu ve 130 kişi katıldı. 8 Mart Pazartesi günü başlayan turnuva,5 gün sürdü ve final yaparak sona erdi. Turnuva finalinde,  kazanan takım oyuncuların Elmadağ Belediyesi bünyesinde kurulacak olan E-Spor Takımında ilçeyi temsil etme hakkına sahip olacağı, tüm katılımcılara madalya, ve kazananlara da hediye takdimi yapılacağı bilgisi aktarıldı.
 

Kıyasıya süren turnuva final yaptı

Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın: “Dünyada ve ülkemizde Covid-19 salgını nedeniyle evde kalan gençlerimizin ve E-Spor(Elektronik Spor) alanına ilgi duyan vatandaşlarımızın kaliteli, verimli ve doğru vakit geçirebilmesi için ülkemizde federasyon kurulu olan ve geleceğin sporu olarak görülen elektronik sporların yaygınlaştırılmasına destek olmak amacıyla Elmadağ Belediyesi olarak " League of Legends ve Counter Strike 1.6" oyun kategorilerinde turnuva düzenledik.5 gün büyük bir heyecanla ve  kıyasıya süren turnuvamızda final yaptık. Katılan tüm E Spor takımlarını tebrik ediyor, League of Legends şampiyonu Cehennet takımını ve Counter Strike 1.6 şampiyonu Godamanlar takımını da kutluyorum.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204