Gölbaşı Doğa Parkı’na Kavuşacak

Ramazan Şimşek, Meclis Toplantısı’nda, Gölbaşı’nda 86 bin metrekarelik bir alanda hayata geçecek olan Doğa Parkı projesinin müjdesini verdi

Gölbaşı Doğa Parkı’na Kavuşacak

Hacılar Mahallesi 7184 parsel üzerinde 86 bin m2 alanda yapılacak olan projenin Gölbaşı'na ve Ankara'ya büyük bir değer katacağını aktaran Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek "Mogan Gölümüzün hemen güneyinde bir alan var. Yaklaşık 86 bin metrekarelik bir alan. Çevre ve Şehircilik Bakanımızın oluruyla bizim girişimlerimizle projeyi ve ihale sürecini tamamladık" dedi.

Başkan Şimşek Doğa Park'ın doğaya zarar vermeden tamamen doğal ortama uyumlu şekilde tasarlandığını aktararak "Tanıtım ofisinin hazır bulunacağı alanda; 2 çim halı saha Gölbaşılı gençlerimizin ve çocuklarımızın hizmetinde olacak. Gezi, bisiklet ve yaya yollarını öncelikli olarak konumlandırdığımız Doğa Parkımızda, Macera Parkı' ile çocuk oyun alanlarında çocuklarımız güvenli ve yeşilin içerisinde bir ortamda oyunlar oynayabilecek. Bisiklet parklarında şehrin gürültüsünden ve araç trafiğinden uzakta keyifle vakit geçirebilecekken, uçurtma alanında gökyüzünü rengarenk uçurtmalar ile buluşturabilecekler. Çok farklı bitkileri parkımızın içerisinde vatandaşlarımızla buluşturacağız. Muhteşem bir doğa harikası Gölbaşı'nda hayata geçiyor. Vatandaşlarımız kuş türlerini yakından inceleyerek birbirinden güzel fotoğraf kareleri ile anı ölümsüzleştirebilecekler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204