İlaç, Tıbbi Cihaz ve Medikal Ürünler Hızlandırıcı Programı Başarıyla Tamamlandı

Ankara’nın ilaç, tıbbi cihaz ve medikal ürünler alanında faaliyet gösteren şirket ve girişimcilerinin kurumsal kapasitelerinin artırılması hedefine katkı sağlamak adına tasarlanan 'İlaç, Tıbbi Cihaz ve Medikal Ürünler Hızlandırıcı Programı' başarıyla tamamlandı.

İlaç, Tıbbi Cihaz ve Medikal Ürünler Hızlandırıcı Programı Başarıyla Tamamlandı

Eğitimlerine Ocak ayının ilk haftasında başlanılan Hızlandırıcı programı bu sene farklı bir konsepte taşınarak eğitim ve mentorluk bileşeninden oluşan hibrit bir yapıya dönüştürüldü.

Verilen eğitimler; ISO 13485 Kalite Yönetim Sistemi, Medical Device Regulation(MDR) Uygulanması, Tıbbi Cihazlarda Klinik Süreç, Tıbbi Cihazlarda Siber Güvenlik ve Veri, Tıbbi Cihazlarda Onaylanmış Kuruluşlar, Tıbbi Cihazlarda Testler ve Validasyonlar ile Tıbbi Cihazlarda  Yönetimin Sorumluluğu başlıklarından  oluştu. 

Bu kapsamda ayrıca eğitimi tamamlayan firmalardan ve girişimcilerden değerlendirme sonucu seçilenlere; pazarı tanıma ve ticarileştirme imkânlarını öğrenme ile uluslararası bağlantı kurma, ürün ve pazar doğrulama konularında mentorluk desteği verilecek.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr Cahit Çelik, TechAnkara Tıbbi Cihaz, İlaç ve Medikal Ürünler Hızlandırıcı Programı kapsamında 10 günlük eğitim programını başarıyla tamamlandığını belirtti. Eğitime olan ilgi için teşekkür ederek katılımcılara sertifikalarını takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2022, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER