Kahramankazan Belediyesinden Atatürk'e ve Ankara Tarihine Vefa

Kahramankazan Belediyesi İbrahim Çavuş Mahalle Kültür Evini açtı.

Kahramankazan Belediyesinden Atatürk'e ve Ankara Tarihine Vefa

Kahramankazan Belediyesi'nin Atatürk'e ve Ankara tarihine vefalı hizmeti kamuyouna duyuruldu. 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz'un seçim vaatleri içinde yer alan ve ilçedeki tüm merkez mahallelere yapılacak olan Mahalle Kültür Evleri projesinin ilki tamamlandı.

Projenin ilk uygulamasına Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Ankara'ya gelişinde karşılayan seymenbaşı Kahramankazanlı Güvençli İbrahim Çavuş'un ismi verildi.

Kahramankazan Belediyesi'nin Atatürk'e ve Ankara tarihine vefa amacıyla İbrahim Çavuş'un ismini verdiği kültür evinde çok amaçlı salondan kütüphaneye, dersliklerden sanat atölyelküerine kadar birçok imkan yer alıyor.

Kahramankazan Belediyesi'nin Atatürk'e ve Ankara tarihine vefa amacıyla İbrahim Çavuş'un ismini verdiği mahalle kültür evi 150 günde tamamlandı.

Mahallelilik bilincini artıracak, birlik ve beraberliği pekiştirecek, çocukların ve gençlerin gelişimine katkı sunacak olan kültür evi geleneksel Ankara mimarisini yansıtan bir tasarımla inşa edildi.

Engelli bireylerin kolay erişimi için tüm detayların da düşünüldüğü İbrahim Çavuş Mahalle Kültür Evi engelsiz bina özelliğine sahip olduğu bildirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın katkılarıyla yapılan Kahramankazan Belediyesi'nin Atatürk'e ve Ankara tarihine vefa amacıyla İbrahim Çavuş'un ismini verdiği mahalle kültür evi için Belediye Başkanı Oğuz, halka hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Kahramankazan Belediyesi'nin Atatürk'e ve Ankara tarihine vefa amacıyla İbrahim Çavuş'un ismini verdiği mahalle kültür evi pandemi tedbirlerine göre kullanılmaya başlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204