Kurtuluş Parkıyla İlgili Flaş Gelişme: Park Yıkılacak mı?

Çankaya'daki büyük nefes alma alanı olan Kurtuluş Parkının TED Üniversitesine verilmesinin gündeme gelmesi "Park yıkılacak mı" sorusunu akla getirdi.

Kurtuluş Parkıyla İlgili Flaş Gelişme: Park Yıkılacak mı?

Çankaya'nın göbeğindeki yarım asırlık park Kurtuluş Parkıyle ilgili flaş bir gelişme kamuoyuna yansıdı.

Anayurt Gazetesi'nden Demet Alan'ın haberine göre özel bir üniversite olan TED Üniversitesi kampüs olarak kullanmak amacıyla Kurtuluş Parkını istiyor.

Kurtuluş Parkıyla ilgili bu flaş gelişme konusunda olumlu anlamda mesafeler katedildiği de verilen bilgiler arasında. 

TED Üniversitesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin (ABB) Çankaya’daki Kurtuluş Parkıyla ilgili görüşme yaptığı öğrenildi.

Demet Alan'ın haberine göre TED Üniversitesi Kurtuluş Parkını ABB’den istedi.

Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Kurtuluş Parkını TED Üniversitesine vermeye olumlu yaklaştığı öne sürüldü. 

86 bin 200 metrekarelik Kurtuluş Parkı alanının TED Üniversitesi kampüs alanı olarak kullanılmasının planlandığı iddia edildi.

Üniversite, Stratejik Planlarında Kurtuluş Parkı’nın kendilerine verilmesi yönündeki niyetini “Yerleşkemizin yanında yer alan ve Ankara’nın şehir içinde bulunan en büyük parklarından olan Kurtuluş Parkı’nın iyileştirilmesini amaçlıyoruz. Stratejik plan dönemimizde diğer üniversiteler, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin katkılarıyla geliştireceğimiz projeler ile Kurtuluş Parkı’na değer katmak istiyoruz.” diyerek açıklamış.

Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Topluluğu’nun düzenlediği söyleşide, Kurtuluş Parkının, etrafındaki yapılaşma nedeniyle kontrol edilemediğini ve insanların rahatça vakit geçiremediğini belirterek, alanın üniversitelere verilebileceğini açıklamıştı.

Çankaya'daki büyük nefes alma alanı olan Kurtuluş Parkının TED Üniversitesine verilmesi durumunda parkın halka kapatılması ve yeni düzenlemeler için yıkılması söz konusu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 01:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asuman Avcı
Asuman Avcı - 2 hafta Önce

Kurtuluş parkına dokunulmamali

Sevgi ünsal
Sevgi ünsal - 2 hafta Önce

Ne belediye başkanına ne TED e hakkımızı helal etmeyiz

SIRADAKİ HABER